Októbrový burzoblšák klope na dvere

Desktop1.jpg
zdroj : d Pati photography

Chladné počasie so sebou okrem prehánok privialo aj niekoľko zmien v rámci obľúbeného bratislavského komunitného podujatia s názvom Burzoblšák.

Napriek tomu, že slnko ešte spoza hustých mrakov sem-tam vykukne, burzoblšáková komunita predsa len nenechá nič na náhodu a opäť sa presunie do interiérových priestorov Základnej školy Pavla Marcelyho v Bratislave. Keďže je vrstvenie počas jesene mimoriadne IN, v priestoroch školy bude už tradične pripravená šatňa, kde si všetci návštevníci budú môcť odložiť všetky svoje prebytočné veci a s prázdnymi rukami sa smelo pustiť do nákupov.

Keďže letné horúčavy sa už pomaly, ale isto, chýlia ku koncu, nemali by ste zabúdať doplniť vašu výbavu v jesennom a zimnom šatníku. So zmenou ročného obdobia prichádza aj mierna zmena v predajnej kolekcii Burzoblšáku. Na tomto blšom trhu tak nebude chýbať teplejšie oblečenie ako kabáty, kardigány, čiapky, šály či rukavice, no každého nákupného maniaka určite poteší aj malé prekvapenie pre rodinného príslušníka v podobe rôznych ručne vyrobených úžitkových predmetov, nedocenených retro kúskov alebo aj po domácky vyrobenej 100% prírodnej kozmetiky.

D pati photography3.jpg
zdroj : d Pati photography

Ako na to?

Odpoveď je jednoduchá! Nepremeškajte svoju príležitosť byť súčasťou Burzoblšák trhu a príďte sa presvedčiť sami už túto sobotu 6. októbra do priestorov Základnej školy Pavla Marcelyho v Bratislave. Tento príjemne, takmer ako doma, strávený sobotňajší deň vám ubehne ako voda a vy budete odchádzať s nákupom za symbolickú cenu a dobrým pocitom, že ste aspoň malou čiastkou prispeli na dobrú vec, resp. pomohli ľuďom a zvieratkám v núdzi.

Je to priskoro a tento a tento termín vám nevyhovuje? Alebo sa vám len nechce vyjsť do chladného počasia? Nevadí! Burzoblšák totižto už dva mesiace usilovne funguje aj vo svojej virtuálnej podobe Burzoblšák online a nakupuje sa v ňom naozaj ľahko. Bude vám na to stačiť pár jednoduchých krokov. Prostredníctvom registrácie si vytvorte váš profil a vyplňte čo najviac osobných údajov, aby ste sa stali dôveryhodnejším nákupcom.

V širokej ponuke zloženej z vyše 1000 produktov si nájdite svoj vysnívaný kúsok pre vás či vašich blízkych. Potom už stačí len kontaktovať predajcu, kde sa informujete o dostupnosti daného produktu a následne si produkt objednajte. Svoju skúsenosť s nákupom na portáli Burzoblšák online potom môžete pokojne zdieľať s ostatnými, a to prostredníctvom hodnotenia a recenzie na daného predajcu. Táto forma nákupov sa vám možno zapáči natoľko, že si sami vytvoríte konto a stanete sa jedným z viac ako 500 registrovaných predajcov Burzoblšáku.

D pati photography1.jpg
zdroj : d Pati photography

Prečo práve Burzoblšák?

Vravíte si, že v poslednej dobe je podobných podujatí v Bratislave veľa? Burzoblšák je jedným z mála second handov podporujúcich udržateľnú módu, ochranu životného prostredia, ale aj mnohých, ktorí nemali v živote toľko šťastia ako my a nachádzajú sa v materiálnej núdzi. Výťažok z predaja každého výrobku Burzoblšák v mesiacoch september 2018 až január 2019 poputuje na podporu útulku Cerberus n.o. v Senici.

Touto zbierkou Burzoblšák nadväzuje na predchádzajúcu dobročinnú akciu pre Zatúlané psíky Šaľa, kedy sa vyzbieralo viac ako 340 eur a spolu sa už za všetky akcie tak vyzbieralo celkovo viac ako 1000 eur na útulky pre zvieratá.

To ani zďaleka nie je všetko! Organizátori podujatia doplnili ich vlastné produkty – tričká, náramky, hrnčeky, magnetky a odznaky o misky pre psíkov s logom Burzoblšáku, čím podobne ako každý predajca a nákupca podporili vyššie spomenuté útulky. Navyše, mnohí z predajcov všetko zvyšné oblečenie pravidelne venujú komunitnému podujatiu Burzoblšák, ktoré sa neustále stará o to, aby smerovalo občianskemu združeniu Domov pre každého. Dobročinnosť a pomoc ostatným sa tak stávajú živou a aktívnou súčasťou hodnotového rebríčka burzoblšákovej komunity.

D pati photography.jpg
zdroj : d Pati photography

V čom bude októbrový Burzoblšák iný?

Mesiac október so sebou okrem štandardných služieb burzoblšákovej komunite ponúka aj priestor na aktívnu dobročinnú spoluprácu. Už počas predchádzajúcich mesiacov sa komunita zamerala na separáciu darovaného oblečenia. Priamo v priestoroch školy organizátori umiestnili koše určené na triedenie oblečenia podľa niekoľkých kritérií. Pánske, dámske, detské či obuv, oblečenie, doplnky.

Rôzne charitatívne organizácie nemajú dostatok kapacít na vykonávanie takýchto činností. Takýmto krokom môžete prispieť k uľahčeniu ich práce. Zvyšní zamestnanci sa potom môžu venovať omnoho dôležitejším činnostiam a vy budete odchádzať s dobrým pocitom, že ste niekomu nezištne pomohli.

D pati photography4.jpg
zdroj : d Pati photography

V októbri na Burzoblšáku pribudne ešte jedna novinka. Konkrétne pre naše nežnejšie pohlavie. Milé dámy, počas celého dňa Vám budú k dispozícií profesionálne kozmetické poradkyne. Tie Vás rady nalíčia a poskytnú Vám odborné poradenstvo. Zároveň sa, milé dámy, budete môcť zapojiť aj do tomboly o skvelé ceny. A to všetko úplne ZDARMA!

Ak ste milovníkom second hand módy, vášnivým zberateľom starožitností či samotárom s dušou kreatívca a vaším heslom je Predávať a pomáhať – nakupovať a recyklovať, neváhajte a okúste čaro tohto neobyčajného projektu.

Burzoblšák prebieha počas soboty 6. októbra v čase od 8. do 14. hodiny, program je naplánovaný medzi 9. a 13. hodinou v podobe tvorivých dielní a maľovanie na tvár Artlandia.

D pati photography2.jpg
zdroj : d Pati photography

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk