OLO má za sebou ďalší Mestský bazár, návštevníci "odľahčili" Bratislavu o viac ako 4 tony odpadu

Mestský bazár Bratislava
Foto: Facebook/ OLO - Odvoz a likvidácia odpadu

Piaty Mestský bazár navštívilo viac ako 1500 ľudí. Financie budú použité na vytvorenie stabilného bratislavského centra opätovného využitia.

Mestský bazár je tradičnou akciou, ktorá sa koná v hlavnom meste opakovane. Prvý júnový víkend sa bazár organizoval už po piatykrát a navštívilo ho viac ako 1500 ľudí.

V priestoroch Komunálneho podniku Bratislavy si mohli návštevníci vybrať veci z druhej ruky. Spolu si odniesli a „odľahčili“ tým Bratislavu o 4 tony predmetov za viac ako 10-tisíc eur. Financie sú uložené na transparentnom účte, ktoré poputujú na vytvorenie bratislavského centra opätovného využitia.

Počas všetkých piatich Mestských bazárov sa podarilo vyzbierať viac ako 50-tisíc eur. Tento koncept láka čoraz viac ľudí, čo vidieť na množstve darovaných vecí, ale aj počte návštevníkov.

V areáli komunálneho podniku prebiehal workshop základnej údržby bicykla, ktorého sa mohli zúčastniť deti i dospelí. Myslelo sa taktiež na ženy a deti z Ukrajiny. Medzi vecami si našli kuchynské potreby, dosky na žehlenie a iné domáce potreby.

Hlavným cieľom bazáru je predchádzať vzniku odpadu a šetriť prírodné zdroje. Bratislavské centrum opätovného využitia plánuje Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) a mesto otvoriť už túto jeseň. Budú sa v ňom predávať predmety, organizovať edukačné aktivity či prevádzkovať zdieľaná dielňa na opravu použitých predmetov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk