Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zberný dvor odvoz a likvidacia odpadu
Foto: OLO
15. apríla 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

OLO otvára zberný dvor v Rači, využiť ho môžu aj obyvatelia Vajnôr a Nového Mesta

Zberný dvor bude otvorený od 16. apríla do 30. novembra, vstup bude možný len za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu – OLO otvára zberný dvor v Rači, využiť ho môžu aj obyvatelia mestských častí Vajnory a Nové Mesto. V tlačovej správe o tom informovala asistentka predstavenstva OLO Linda Golejová.

Zberný dvor na ulici Pri Šajbách 1 bude otvorený od 16. apríla do 30. novembra 2020. Vstup je možný za dodržania opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR a dodržiavania bezpečnostných pokynov personálu,“ uviedla Golejová.

Tri dni v týždni

Okrem obyvateľov Rače budú môcť využívať služby zberného dvora aj obyvatelia Nového Mesta a Vajnôr. Zberný dvor bude otvorený tri dni v týždni, v utorok a vo štvrtok od 11.00 do 18.00 a v sobotu od 8.00 do 15.00 hod., s výnimkou štátnych sviatkov.

Zberný dvor je zriadený na účely bezplatného legálneho uloženia komunálneho odpadu nepochádzajúceho z podnikateľskej činnosti. Podmienkou vstupu je preukázanie trvalého alebo prechodného pobytu v bratislavských mestských častiach Rača, Nové Mesto alebo Vajnory, prípadne preukázanie vlastníctva alebo nájmu záhrady,“ vysvetlila Golejová.

Maximálne množstvo

Ročne môže obyvateľ bezplatne odovzdať objemný odpad v maximálnom objeme 150 kg na osobu, maximálne tri vrecia bioodpadu zo záhrad a zelene za týždeň a roztriedený odpad ako papier, lepenka, sklo a plasty.

Odovzdanie drobného stavebného odpadu je spoplatnené poplatkom 0,078 eur/kg, ktorý sa uhrádza Hlavnému mestu SR Bratislave. V roku 2019 navštívilo zberný dvor v Rači 2 119 návštevníkov, ktorí odovzdali viac ako 500 ton odpadu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X