OLO ponúka komfortné riešenie problémov so smetiskami v meste

Skladka na zahrebskej bratislava stare mesto.jpg

Problémy so skládkami, ktoré sa tvoria pri stojiskách s kontajnermi na triedený i netriedený odpad, má každá mestská časť.

Zopár takýchto smetísk nájdete aj v Starom Meste. Ľudia často argumentujú tým, že je na stojisku málo zberných nádob či tým, že skrátka nemajú odpad ako odviezť do zberného dvora OLO. Riešenie je pritom jednoduché.

Už tretí rok funguje v Bratislave OLO taxi, teda čosi ako odvoz nadrozmerného odpadu na objednávku. „OLO taxi – mobilný zberný dvor funguje už od roku 2016 a je určené pre všetok objemný odpad, ktorý je možné energeticky zhodnotiť v spaľovni odpadu, napr. nábytok, matrace, parkety, rôzne druhy podláh, interiérové dvere, periny, atď.,“ vysvetlila hovorkyňa spoločnosti OLO, a.s. Beáta Humeníková.

Ako dodala, OLO taxi neodváža elektroniku ani drobný stavebný odpad. „Služba je spoplatnená sumou 25 Eur a objednať si ju môže každá fyzická osoba v Bratislave,“ uviedla B. Humeníková. OLO taxi je k dispozícii od pondelka do soboty. „Termíny máme obsadené na niekoľko dní až týždňov vopred. Stále však stíhame a vieme prijať aj ďalšie objednávky,“ dodáva B. Humeníková.

Pripomína, že Bratislavčania majú aj ďalšie možnosti, ako sa zbaviť objemného odpadu. „Každý obyvateľ, ktorý má trvalý pobyt v Bratislave alebo vlastní nehnuteľnosť, môže objemný odpad zdarma odovzdať na zbernom dvore OLO na Starej Ivánskej ceste 2. Spoplatnené je len odovzdanie drobného stavebného odpadu a to sumou 0,078 Eur/kg,“ objasnila hovorkyňa.

Ďalšou možnosťou je objednať si veľkokapacitný kontajner. Cena závisí od objemu VKK (3m3, 7m3, 15m3), od kilometrovného a tiež od dĺžky prenájmu a v prípade, ak ide o stavebný odpad aj od hmotnosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk