Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Ďalšie polopodzemné kontajnery
ilustračné: SITA
10. júna 2018 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

OLO predĺžilo termín podávania žiadostí o polopodzemné kontajnery

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) predĺžila termín podávania žiadostí o pridelenie príspevku na vybudovanie polopodzemných kontajnerov v Bratislave. Žiadosti môžu záujemcovia predkladať do 1. augusta. Pôvodný termín na podávanie žiadostí o finančný príspevok bol 1. jún. Informovala o tom hovorkyňa OLO Beáta Humeniková.

OLO dá zo svojho rozpočtu na tento rok 200 000 eur bez DPH na vybudovanie ďalších polopodzemných kontajnerov v hlavnom meste. Zámerom je vybudovanie minimálne jedného stanovišťa polopodzemných kontajnerov v každej zo sedemnástich mestských častí. Na vybudovanie jedného stanovišťa polopodzemných kontajnerov tak OLO poskytne príspevok vo výške päťdesiat percent preukázateľných nákladov na jeho vybudovanie, maximálne však 10 000 eur bez DPH. Podľa hovorkyne do prvého júna prišlo do OLO sedem žiadostí.

„Z toho jedna bola predbežne schválená, finančný príspevok by tak mal byť poskytnutý na vybudovanie polopodzemných kontajnerov pri novom podchode Trnavské mýto,“ spomenula Humeniková. V štyroch prípadoch boli žiadatelia vyzvaní doplniť svoje žiadosti o ďalšie dokumenty a povolenia, v jednom prípade bola žiadosť zamietnutá z dôvodu pozemku, ktorý nebol vhodný na vybudovanie polopodzemných kontajnerov. „Jedna žiadosť je momentálne ešte v štádiu kontroly,“ dodala.

Podanie žiadosti

Požiadať o finančný príspevok môže mestská časť, správca nehnuteľnosti i spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov bytového domu, ktorý sa preukáže Zmluvou o správe. Žiadateľ musí preukázať schopnosť zabezpečiť financovanie projektu z vlastných zdrojov v minimálnej výške päťdesiat percent celkových nákladov na vybudovanie. K žiadosti je ďalej nutné priložiť vypracovaný projekt vybudovania stanovišťa polopodzemných kontajnerov, stavebné povolenie a návrh lokality alebo pozemku na zriadenie stanovišťa. Priložiť treba aj preverenie inžinierskych sietí, súhlasné stanovisko hlavného mesta, súhlas všetkých správcov a preukázanie majetkovo-právneho vzťahu k navrhovanému pozemku. Žiadosti je potrebné podávať e-mailom na adresu [email protected] a zároveň poštou na adresu: Odvoz a likvidácia odpadu, a. s., Ivanská cesta 22, 821 04 Bratislava.

Žiadosti vyhodnocuje komisia zložená zo zástupcov spoločnosti OLO a Oddelenia životného prostredia a mestskej zelene hlavného mesta Bratislava. OLO vyčlenilo finančný príspevok na základe „Návrhu na zefektívnenie odpadového hospodárstva na území Hlavného mesta SR Bratislava v priebehu roka 2018 prostredníctvom vybudovania polopodzemných kontajnerov,“ ktoré začiatkom tohto roka schválilo bratislavské mestské zastupiteľstvo.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X