OLO spolu s mestom opäť organizujú Mestský bazár, zatiaľ sa veci zbierajú

Olo odpad bazar zber veci.jpg
Foto: OLO - www.olo.sk

Od 9. do 23. júna môžu záujemcovia nosiť nepotrebné veci priamo do centrály OLO.

Bratislava a mestská organizácia Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) organizujú už 2. ročník Mestského bazára. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa OLO Linda Golejová.

Po úspechu Mestského bazára z októbra minulého roka sa hlavné mesto v spolupráci s OLO rozhodlo zorganizovať ho aj v tomto roku,“ uviedla Golejová.

Od 9. do 23. júna môžu záujemcovia nosiť nepotrebné ale stále použiteľné veci priamo do centrály OLO, každú stredu, piatok a sobotu vo vyhradených časoch. „Podujatie Mestský bazár sa bude konať posledný júnový víkend,“ dodala.

Nepotrebné veci z domácností

Cieľom zberu je zbaviť domácnosti nepotrebných vecí, ktoré by sa stali odpadom a dať im tak druhú šancu.

Tieto vyzbierané veci si budú môcť záujemcovia kúpiť za symbolické ceny na podujatí Mestský bazár, ktoré sa bude konať 26. a 27. júna v areáli Komunálneho podniku na Bazovej 8,“ vysvetlila Golejová.

Veci do mestského bazáru môžu záujemcovia priniesť do centrály OLO na Ivanskej ceste 22 každú stredu v čase od 12.00 do 18.00, v piatok a v sobotu od 8.00 do 18.00, až do 23. júna.

Centrum opätovného použitia

Vyzbierané financie budú vedené na transparentom účte a budú použité na budovanie stabilného Bratislavského centra opätovného použitia.

V minulom roku sa podarilo vyzbierať 16-tisíc jedinečných kúskov, vďaka ktorým Bratislava ušetrila 4,5 tony odpadu. Na vybudovanie stabilného Reuse centra sa podarilo vyzbierať až 9-tisíc eur,“ uzavrela hovorkyňa OLO.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk