Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kontajner, nádoby na odpad
ilustračné: SITA
28. februára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

OLO začalo s distribúciou hnedých kontajnerov do domácností, kompostéry budú nasledovať v marci

Spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začala v meste s distribúciou hnedých kontajnerov, určených na biologicky rozložiteľný komunálny odpad zo záhrad.

Ako ďalej informovala hovorkyňa OLO Beáta Humeniková, s distribúciou kompostérov začne spoločnosť v marci. Distribúcia hnedých kontajnerov a neskôr aj kompostérov bude od pondelka do soboty, nádoby na odpad si však ľudia môžu vyzdvihnúť aj osobne v spoločnosti OLO na Ivanskej ceste 22 po dohodnutí sa na termíne a čase prevzatia. Všetky náklady na kompostér alebo hnedý kontajner, a s tým súvisiaci zber a odvoz biodpadu zo záhrad, sú hradené z miestneho poplatku za komunálny a drobný stavebný odpad. Bioodpad z hnedých kontajnerov bude OLO odvážať od marca do novembra raz za 14 dní. Prvé odvozy sú naplánované po 15. marci.

Podľa Humenikovej má každá domácnosť v rodinných domoch, ktorá platí miestny poplatok za komunálny a drobný stavebný odpad, povinnosť podať žiadosť o zapojenie sa do systému zberu odpadu zo záhrad a zvoliť si buď hnedý kontajner alebo kompostér. „Domácnostiam, ktoré tak už urobili, sme začali distribuovať prioritne hnedé kontajnery s objemom 120 alebo 204 litrov, ktoré sú označené nálepkami s informáciami o tom, aký odpad do nich patrí alebo nepatrí,“ uviedla Humeniková. Domácnosti, ktoré si ešte žiadosť nepodali, tak stále môžu urobiť osobne alebo poštou na oddelení miestnych daní, poplatkov a licencií magistrátu na Blagoevovej 9 v Petržalke.

S distribúciou kompostérov začne spoločnosť OLO v marci, tie budú mať objem od 400 do 500 litrov, od 600 do 700 litrov a tisíc litrov. Do hnedých kontajnerov a kompostérov patria kvety, štiepky, piliny, pokosená tráva, malé kusy konárov, lístie, odpad z ovocia a zeleniny a burina. Nepatria sem odpady z domácností živočíšneho pôvodu, mliečne a mäsové výrobky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X