One Day Jazz Fest sľubuje dosiaľ najsilnejší program. Vystúpia slovenské i zahraničné hviezdy

Achinoam Nini alias NOA, One Day Jazz Festival
SITA

Počas podujatia sa predstavia Antonio Sánchez & Migration, José James, Ben Williams & Sound Effect, Volcan, Anita Soul, Sisa Fehér & Fehero Rocher, Pavel Morochovič Trio a Cosmic Days.

Jesenný One Day Jazz Festival ponúkne podľa organizátora Martina Valihoru doteraz najlepší program. Podujatie sa bude konať 24. a 25. novembra v Istropolise.

Môžeme sa tešiť na úžasný, silný line-up, aký sa mi asi ešte nikdy nepodaril pripraviť. Každým rokom dvíhame latku vyššie a vyššie. Priestor dostane aj slovenská scéna, ktorú budú zastupovať napríklad Anita Soul, Sisa Fehér & Fehero Rocher alebo Pavel Morochovič Trio, v ktorom hrám aj ja a Juraj Griglák. Z mladých interpretov sa predstaví bratislavská kapela Cosmic Days. Zažijeme silnú koncentráciu bubeníckej špičky. V prvý večer príde dvorný bubeník Pata Methenyho Antonio Sánchez, ktorý je podľa mňa jeden z najlepších súčasných bubeníckych virtuózov na svete a predstaví svoj projekt Migration. Antonio je môj dobrý kamarát a veľmi sa naňho teším. Headlinerom prvého dňa bude José James, ktorý vystúpi s programom venovaným Billie Holiday,“ povedal známy bubeník.

V stredu sa okrem iných predstaví aj formácia Volcan, v ktorej pôsobia uznávaní muzikanti hrajúci latino-džez.

V druhú noc zahrá spomínané Pavel Morochovič Trio, ale aj basgitarista Ben Williams, ďalší zo spoluhráčov Pata Methenyho, ktorý hrá veľmi moderne ponímaný akustický džez s prvkami funku. Bude to veľmi pútavé vystúpenie aj pre širšie publikum, ktoré nemá príliš rado sofistikované prvky v hudbe. Na pódium príde tiež projekt Volcan, ktorý je zástupcom latino-džezu. Pôsobia v ňom celebrity tohto žánru, legendy ako Gonzalo Rubalcaba, Horacio El Negro Hernandez, Giovanni Hidalgo a Jose Armando Gola,“ uviedol 39-ročný Valihora.

Po festivale sa bude môcť približne sto fanúšikov a fanúšičiek stretnúť a zahrať si s vystupujúcimi v hoteli Devín.

Myslím si, že ľuďom, ktorí majú radi hudbu, džez, emócie a budú chcieť zažiť tvorivý faktor na pódiu, ponúkame niečo z toho najlepšieho zo súčasnej scény a týmto smerom plánujeme ísť aj ďalej. Teším sa na všetkých vystupujúcich, sú to moji známi, medzi nimi aj takí, ktorých som už dlho nevidel. Mnohých som postretal po svete a som veľmi rád, že sa po festivale môžeme v hoteli Devín, ktorý žil hudobnou tradíciou ešte v časoch našich rodičov, stretnúť v rámci jam session. Aj takto sa snažíme zachovať charakteristiku tohto podujatia, ľudia sa budú môcť v limitovanom počte stretnúť s hudobníkmi a zahrať si spolu. Myslím si, že toto všetko by mal festival obsahovať a veľmi sa na to teším. Dať priestor svetovej i slovenskej scéne na dobrom pódiu s dobrým zvukom, a napokon umožniť muzikantom spoločné stretnutie,“ vyjadril sa hudobník.

Martin Valihora sa okrem príprav One Day Jazz Festivalu venuje aj ďalším projektom. Začína skúšať s formáciou Hrana, ktorá chystá koncerty, na jar vyrazí na európske turné s fínskym klaviristom Iirom Rantalom a vystupuje tiež v New Yorku s Ronom Affifom. Koncertuje s európskym triom Depart a s medzinárodným triom, v ktorom okrem neho hrajú aj Vardan Ovsepian a Daniele Camarda, v súčasnosti nahráva nový album.

Program jesenného One Day Jazz Festivalu:
24. november
Pódium mladých talentov slovenskej scény:
Cosmic Days (SK)
Peter Bulík (gitara), Marcel Gulyáš (gitara), Julián Ratica (klávesy), Tomáš Grečko (fujara), Miloš Bulík (basgitara), Luboš Ezo Ambrozai (bicie)
Hlavné pódium:
Anita Soul (SK) feat. Martin Valihora (bicie), Eugen Vizváry (klávesy), Michal Bugala (gitara), Peter Raitl (perkusie), Richard Csino (basgitara)
Antonio Sánchez & Migration (MX) feat. Seamus Blake (tenor saxofón, EWI), John Escreet (piano, Fender Rhodes), Matt Brewer (akustická i elektrická basa)
José James (USA) feat. Solomon Dorsey (basa, vokály), Takeshi Ohbayashi (piano a klávesy), Nate Smith (bicie)
25. november
Pódium mladých talentov slovenskej scény:
Sisa Fehér & Fehero Rocher (SK)
Hlavné pódium:
Pavel Morochovič Trio (SK) feat. Martin Valihora (bicie), Juraj Griglák (basgitara)
Ben Williams & Sound Effect (USA) feat. Marcus Strickland (saxofón), Matt Stevens (gitara), Christian Sands (klávesy), John Davis (bicie)
Volcan (CU/USA) feat. Gonzalo Rubalcaba (klavír), Horacio ‚El Negro‘ Hernandez (bicie), Giovanni Hidalgo (perkusie), Jose Armando Gola (basgitara)

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk