V onkologickom ústave bola razia pre obchodovanie s liekmi

Národný onkologický ústav
ilustračné: SITA

V Národnom onkologickom ústave v Bratislave bola razia, polícia zatkla niekoľko ľudí pre obchodovanie s liekmi do zahraničia. Včera o tom informoval Denník N. Pracovníci ústavu podľa informácií Denníka N údajne obchodovali s chemoterapiou.

Polícia skúma, akým spôsobom sa krádež stala, či pracovníci lieky riedili, a tak mohli ohroziť zdravie pacientov, alebo ich predávali celé bez toho, aby upravili ich obsah. Polícia sa pre denník zatiaľ nechcela k prípadu bližšie vyjadrovať. Rovnako Národný onkologický ústav nechcel pre Denník N reagovať v telefonickom rozhovore, raziu však nepoprel. Neskôr oznámil, že o prípade bude informovať vo štvrtok.

Ústav patrí pod ministerstvo zdravotníctva. „Ministerstvo je o záležitosti informované a víta kroky pána riaditeľa v tejto veci,“ reagovalo ministerstvo. O aké kroky ide, však nespresnilo. Problémy s predajom liekov do zahraničia sa podľa Denníka N riešia na Slovensku dlhodobo. Ceny našich liekov totiž v Európskej únii patria medzi najlacnejšie.

„Ak nemocnica u nás nakúpi lieky (alebo aj chemoterapiu) a predá ich v zahraničí za vyššie ceny do nemocníc alebo inej distribučnej spoločnosti, rozdiel v cene je jej zisk. Len pred dvoma týždňami poslanci za Smer v ankete popierali, že by sa v slovenskom zdravotníctve kradlo a tvrdili, že by už na to upozornili,“ píše tiež Denník N.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk