Opakovaný žreb osemfinále rozhodol o zápase Petržalky so Sereďou a ak Slovan Bratislava zvládne dohrávky, doma privíta Žilinu

FUTBAL slovan bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková

V sídle Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v Bratislave sa opakovaným žrebom rozhodovalo o súperoch.

V osemfinálovom 5. kole slovenskej futbalovej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2019/2020 dôjde na atraktívnu fortunaligovú konfrontáciu medzi Dunajskou Stredou a Spartakom Trnava. Obhajca trofeje FC Spartak Trnava sa predstaví na pôde súpera.

V najlepšej „šestnástke“ proti sebe nastúpia aj fortunaligový AS Trenčín a druholigová Skalica, FC Nitra privíta Liptovský Mikuláš, Sereď si zmeria sily s Petržalkou a v súboji druholigistov nastúpi Banská Bystrica v Poprade. Ak Slovan Bratislava zvládne dohrávky 2. – 4. kola, v osemfinále doma privíta Žilinu.

Osemfinále sa hrá na jeden zápas v stredu 30. októbra 2018, v prípade nerozhodného výsledku po 90 minútach rozhodne o postupujúcom jedenástkový rozstrel. Niektoré stretnutia čaká zrejme odklad na neskoršie termíny pre vyťaženosť fortunaligistov, najmä Slovana Bratislava v Európskej lige.

Pôvodný žreb neplatil

Pôvodne sa žreb konal v pondelok popoludní, ale ani v jednej zo 16 loptičiek sa nenachádzal klub z Dunajskej Stredy. Loptičku s názvom miestneho FC DAC (napísanú perom, kým ostatné názvy boli vytlačené tlačiarňou, pozn.) zjavne, no bez upozornenia, pridali do osudia až tesne pred koncom žrebu, keď v sklenenej nádobe zostala len posledná loptička.

Namiesto toho pri žrebe bol dvakrát FK Senica, raz správne v dvojici OFK Malženice s prípadným osemfinálovým súperom bratislavskou Petržalkou a raz už ako istý postupujúci, v tomto prípade loptičku po vyžrebovaní Senice iba odložili. Slovenský futbalový zväz (SFZ) po niekoľkých hodinách po žrebe oznámil, že pre zlyhanie ľudského faktora, no bez jeho konkrétneho pomenovania.

Ani utorkový žreb neprebehol bez menšej kontroverzie, keď v osudí s číslami pre jednotlivé kluby sa počas miešania otvorila jedna z loptičiek, museli ju teda opäť zavrieť a až potom pokračovali v žrebovaní.

Utorkový opakovaný žreb osemfinále slovenskej futbalovej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2019/2020:

FC Nitra – MFK Tatran Liptovský Mikuláš
FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica
AS Trenčín – MFK Skalica
Slávia TU Košice/FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
OFK Malženice/FK Senica – MFK Ružomberok
FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava
TJ Liptovská Štiavnica/ŠK Slovan Bratislava/TJ Oravská Poruba/Partizán Bardejov – MŠK Žilina
ŠKF iClinic Sereď – FC Petržalka

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk