Opäť hrozí, že obyvatelia Palkovičovej ulice nebudú mať kde parkovať

Palkovicova_ulica_maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Obyvateľom Palkovičovej ulice hrozí, že sa zopakuje situácia spred štyroch rokov a nebudú mať kde parkovať. 107-miestne parkovisko totiž stojí na súkromnom pozemku, majiteľ si ho oplotil a najal si SBS-károv, aby vstup na parkovisko kontrolovali.

Vlastníkom pozemkov je od roku 2009 súkromný investor  spoločnosť Zelenka, a. s., ktorá už v minulosti parkovisko na takmer štyri roky uzavrela. V roku 2012 sa investor dohodol so starostom Ružinova Dušanom Pekárom na zámene pozemkov, preto parkovisko znovu sprístupnil verejnosti. Pozemok na Palkovičovej sa mal zameniť za pozemok, kde sa nachádza platené parkovisko pre návštevníkov trhoviska Miletičova. Poslanci zámenu pozemkov v roku 2014 neschválili, neúspešne sa zámena skončila aj v roku 2015, kedy materiál neprešiel cez miestnu radu.

Investor sa rozhodol nečakať na ďalší verdikt poslancov a na stavebnom úrade v Ružinove ohlásil drobnú stavbu na svojom pozemku – oplotenie a rampu. Vedenie mestskej časti začalo s majiteľom pozemkov rokovať, jej cieľom je celú situáciu vyriešiť a zabezpečiť obyvateľom Palkovičovej, aby mohli parkovať tak ako doteraz.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk