Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
burza kníh
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
24. januára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Opäť môžete prispieť do aprílovej burzy kníh. Tento rok sa koná jubilejný desiaty ročník

Mestská knižnica Bratislava v spolupráci s ďalšími knižnicami v hlavnom meste aj v tomto roku organizuje Bratislavskú burzu kníh. Jej jubilejný desiaty ročník sa bude konať už tradične v apríli na nádvorí knižnice na Klariskej ulici v Bratislave.

Ľudia sa však do nej môžu zapojiť už dnes darovaním nepotrebných kníh, ktoré majú doma. Knihy budú potom predávať na Bratislavskej burze kníh, ktorá je súčasťou otvorených dverí bratislavskej samosprávy Bratislava pre všetkých. Informovala o tom Zuzana Liptáková z Mestskej knižnice Bratislava.

Bratislavskú burzu kníh organizuje Mestská knižnica v Bratislave spolu so Staromestskou knižnicou, Knižnicami Ružinov a Petržalka, Knižnicou Bratislava – Nové Mesto a menšími bratislavskými miestnymi knižnicami. Zúčastnené knižnice venujú do burzy kníh vyradené knihy zo svojich fondov. Tie však nestačia, knižnice preto oslovujú aj verejnosť. Ľudia môžu nepotrebné knihy priniesť na ľubovoľné pracovisko Mestskej knižnice Bratislava od pondelka do piatku v čase od 8. do 19. hodiny.

Knihy si budú môcť ľudia kúpiť v apríli na Bratislavskej burze kníh za symbolických 50 centov. Vyzbierané peniaze Mestská knižnica použije na zakúpenie zvukových kníh do Oddelenia pre nevidiacich a slabozrakých v Mestskej knižnici Bratislava, na revitalizáciu fondu tohto oddelenia či na nákup nových kníh do knižnice.

Peniaze získané z Bratislavskej burzy kníh Mestská knižnica už aj v minulých rokoch použila na rozšírenie ponuky zvukových nahrávok pre zrakovo znevýhodnených čitateľov, na revitalizáciu fondov Oddelenia pre nevidiacich a slabozrakých a tiež na posun k modernejším formátom – ako sú zvukové knihy v CD a mp3. Zvukové knihy Mestská knižnica nakupuje najmä z Knihovny a tiskárny pro nevidomé K.E. Macana v Prahe a z ponuky vydavateľstiev na knižnom trhu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X