V hlavnom meste zrušili opatrenia, ktoré súviseli s vtáčou chrípkou. Koncom minulého roka ich vydali mestským častiam Staré Mesto, Nové Mesto, Petržalka, Karlova Ves, Ružinov a Rača. Týkali sa zistenia a potvrdenia vtáčej chrípky, ktorá môže byť pre zvieratá nebezpečná.
List o zrušení opatrení je na webovej stránke mestskej časti Karlova Ves, v ktorom regionálny veterinárny lekár Miloš Mašlej píše, že od februára Regionálna veterinárna a potravinová správa Bratislava-mesto nezaznamenala žiadny nový prípad tohto ochorenia.
Prvý prípad vtáčej chrípky na Slovensku potvrdili v decembri v drobnochove v Bratislave. Opatrenie nariadila Regionálna veterinárna a potravinová správa všetkým chovateľom hydiny a iného vtáctva, ktoré chovajú v zajatí. Okrem súpisu všetkých chovov hydiny, holubov a iných vtákov tiež museli zvýšiť biologickú bezpečnosť vo všetkých chovoch, dezinfikovať vstupy a výstupy v priestoroch v ktorých chovajú vtáky. Zabrániť tiež mali priamemu kontaktu chovného vtáctva s voľne žijúcimi vtákmi.
Na Slovensku k 13. februáru evidovali osem ohnísk nákazy vtáčou chrípkou A(H5N8) v chovoch a päťdesiat potvrdených prípadov u voľne žijúcich vtákov. Zhruba v polovici týchto prípadov zomrelo vodné vtáctvo na vodných plochách a pri svojich zimoviskách, vo februári o tom informovala Štátna veterinárna a potravinová správa na svojej webovej stránke. Veterinárna a potravinová správa evidovala od 6. februára do 13. februára prípady vtáčej chrípky v regióne Komárno, Púchov, Senec, Bratislava, Galanta, Nitra, Šaľa a Žilina. Vo všetkých prípadoch to bol úhyn voľne žijúcich vtákov, najmä labutí.