Opitý muž spôsobil nehodu a ešte aj ušiel z miesta činu

Nehoda auto jazda vodic policia bratislava.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Vo štvrtok večer riešili dopravní policajti prípad nezodpovedného vodiča, ktorý svojou jazdou ohrozoval posádku aj iných ľudí.

Dopravná polícia v Bratislave bola vyslaná vo štvrtok krátko po 22.00 hod. na Kopčiansku ulicu. Podľa slov policajného hovorcu Michala Szeiffa tam malo auto počas jazdy prejsť do protismeru a vyjsť mimo cesty, kde poškodilo blízke zaparkované autá. Oznamovateľ nehody informoval políciu aj o tom, že osádka auta mala po náraze utiecť z miesta činu.

Policajná hliadka počas pátrania spozorovala a zadržala dvoch mužov na Vranovskej ulici. Tí uviedli, že boli v danom vozidle. 31-ročný muž, ktorý uviedol, že bol vodičom, bol hliadkou podrobený dychovej skúške. Tá skončila s výsledkom 0,85 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje hodnotu 1,77 promile. Na základe výsledku dychovej skúšky vzniklo dôvodné podozrenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, a preto policajti muža obmedzili na osobnej slobode.

Muž sa však počas dokumentovania dopravnej nehody začal správať vulgárne, nerešpektoval výzvy policajtov a začal sa správať agresívne. Z tohto dôvodu museli policajti použiť donucovacie prostriedky a nasadili mu putá. Muž bol následne umiestnený v cele policajného zaistenia.

Vyšetrovaním prípadu sa už zaoberá príslušný útvar Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.

Nehoda auto jazda alkohol vodic policia bratislava.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava
Nehoda auto jazda alkohol vodic utek policia bratislava.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava
Nehoda auto jazda vodic policia bratislava.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava
Nehoda auto jazda vodic policia bratislava krpz.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk