Opitý vodič Fiatu začal bezohľadnou jazdou unikať pred políciou, nezastavili ho ani výstrely

Policia paska bratislava.jpg
Foto: ilustračné, KR PZ Bratislava

Bratislavskí policajti sa opäť stretli s bezohľadným a nezodpovedným konaním opitého vodiča, ktorý ohrozoval premávku.

Hliadka policajtov pohotovostnej motorizovanej jednotky spozorovala vo štvrtok 13. júna približne o 20.30 hod. podozrivé auto značky Fiat Punto. Keď vodič Punta spozoroval policajné auto, začal pred ním unikať. Prudko zrýchlil a bezohľadnou jazdou ohrozoval ostatných vodičov. Vodič ignoroval svetelné a zvukové znamenia policajtov a unikal ďalej.

Policajná naháňačka pokračovala ulicami Podunajských Biskupíc, pričom hliadka vodiča neustále vyzývala k zastaveniu. Vodiča Punta prenasledovali podľa slov policajného hovorcu Michala Szeiffa až do neobývanej zóny na ulici Svornosti. Tu policajti použili najprv varovné výstrely do vzduchu a keďže na ne vodič nereagoval, tak použili služobnú zbraň a vystrelili na pneumatiky auta, ktoré hneď sfúkli.

Muž v aute napriek tomu stále pokračoval v unikaní. „K prenasledovaniu sa pridali aj ďalšie hliadky PZ, ktorým sa podarilo unikajúceho vodiča zablokovať a zabrániť mu v ďalšej jazde v blízkosti Borekovej ulice. Tam bol hliadkou PZ vodič bol vytiahnutý z auta a následne ihneď zatknutý. Pri tomto zákroku došlo k zraneniu jedného z policajtov, ktorý bol v nemocnici ošetrený s poranením ruky,“ informoval policajný hovorca.

Polícia u 41-ročného Bratislavčana podrobila dychovej skúške, ktorá zistila 1,35 promile v dychu. Muž bol následne prevezený na príslušné policajné oddelenie. Ako informoval policajný hovorca, ku zraneniu iných osôb nedošlo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk