Opitý vodič najprv zvalcoval betónové stĺpiky, potom na križovatke narazil do zaparkovaného auta

Policia alkohol za volantom sofer bratislava.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Mladému vodičovi, ktorý najskôr narazil do betónových stĺpikov a na križovatke narazil do zaparkovaného auta, namerali v dychu alkohol.

Bezohľadnú jazdu predviedol 26-ročný Dávid z Bratislavy, ukončili ju až policajti. Muž podľa slov polície pri vychádzaní z Bulharskej ulice narazil do dvoch betónových stĺpikov a na križovatke s ulicou na Križovatkách narazil do zaparkovaného auta značky Škoda Octavia. Nezodpovedného vodiča auta Hyundai Tuscon to však nezastavilo a následne pokračoval po Galvániho ulici. Zastavili ho až policajti, ktorí mu dali fúkať, pričom zistili, že má po opakovanej skúške 1,25 mg/l alkoholu v dychu.

Na základe zistení muža okamžite zatkli a previezli na príslušné policajné oddelenie, kde zostal v cele policajného zaistenia. Muža obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a jeho prípad sa realizuje v takzvanom super rýchlom konaní.

Polícia opäť upozorňuje vodičov na zákaz viesť auto po požití alkoholu alebo inej návykovej látky. Alkohol alebo inú návykovú látku nesmie vodič požiť ani počas šoférovania, pretože alkohol znižuje schopnosť sústrediť sa, správne a v čas reagovať na situáciu v cestnej premávke. „Vodiči, buďte voči sebe aj ostatným na cestách zodpovední a za žiadnych okolností nesadajte za volant pod vplyvom alkoholu,“ odkazuje na záver polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk