Oplotenie okolo stavby bytového domu v lokalite Pri kríži niekto poškodil

Oplotenie_dubravka.jpg
ilustračné: www.facebook.com

Hlavné mesto so znepokojením prijalo informáciu od Generálneho investora Bratislavy, že zhotoviteľovi stavby bytového domu Pri kríži v Dúbravke, spoločnosti Metrostav Slovakia a. s., vo štvrtok vandali poškodili oplotenie. Uvádza sa to vo vyhlásení hlavného mesta.

Vandali následne podľa vyhlásenia s použitím auta zdemolovali bránu oploteného stavebného pozemku, na ktorom pracovali zamestnanci zhotoviteľa.

„Ostro odsudzujeme tento organizovaný vandalizmus. Veríme, že orgány činné v trestnom konaní budú operatívne konať. Opätovne zdôrazňujeme, že výstavba bytového domu Pri kríži prebieha v súlade so zákonom. Hlavné mesto má záujem naďalej komunikovať s ľuďmi z dotknutej lokality, zároveň však je presvedčené, že tí, ktorí sa podieľajú na poškodzovaní súkromného majetku, nereprezentujú ich postoj,“ uvádza sa v stanovisku. Násilie a porušovanie zákona si podľa vyhlásenia zaslúži jediné, a to striktné odsúdenie a riešenie orgánmi činnými v trestnom konaní.

Hlavné mesto vyšlo v ústrety obyvateľom dotknutej lokality, vyčlenilo v spolupráci so zhotoviteľom dočasné parkovacie miesta pre približne 30 až 40 áut. Samozrejme, mesto dodrží svoj sľub a k bytovému domu postaví ďalších 181 parkovacích miest a park so zeleňou v celkovej hodnote 600-tisíc eur,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Zástupcovia Bratislavy veria, že obyvatelia Dúbravky sa nenechajú vyprovokovať podnecovaním k násiliu, za ktoré podľa platných právnych predpisov hrozí aj trestnoprávna zodpovednosť. „Bytový dom Pri kríži je iba jednou z mnohých povolených stavieb v plánovanej lokalite, zrejme však jednou z mála, ktorá, ako veríme, prinesie benefit pre obyvateľov v podobe parku a parkoviska,“ uzatvára vyhlásenie

V lokalite Pri Kríži v bratislavskej mestskej časti Dúbravka v utorok začali s výstavbou 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov aj napriek tomu, že túto výstavbu vo februári bratislavskí mestskí poslanci definitívne zastavili. Výstavba viedla k sporu medzi mestskou časťou Dúbravka a bratislavským magistrátom. Bratislavské mestské zastupiteľstvo vo februári na svojom zasadnutí potvrdilo uznesenie z januára tohto roka, ktorým zverili pozemky pod budúcimi bytmi mestskej časti Dúbravka. Toto uznesenie však primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal nepodpísal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk