IV. protest proti zlodejom v politike: Opozícia zorganizovala pre Fica Bonapárty aj s koncertom

PROTEST: Proti zlodejom v politike IV.
SITA

Opozícia v pondelok už po štvrtýkrát prilákala ľudí na protest za odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka pre kauzu Bašternák. Akciu nazvali organizátori Bonapárty, spojená bola i s koncertom skupiny Nocadeň.

Tá vystupovala na pódiu postavenom pred komplexom Bonaparte v Bratislave, kde si predseda vlády Robert Fico prenajíma byt od podnikateľa Ladislava Bašternáka podozrivého z daňových podvodov.

Asi tisícku ľudí neodradilo ani horúce počasie. Poslanec NR SR za SaS Martin Poliačik a bývalý splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák, ktorý kedysi pôsobil na ministerstve vnútra, dav osviežovali „obyčajnou vodou“. Politici pôvodne nemali vystúpiť, namiesto toho rozdávali hotdogy. Napokon však zopár slov povedali, keďže si ich ľudia vyžiadali.

Na pódium sa postavil Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA) a Martin Poliačik. Lipšic davu pripomenul dve zablokované schôdze parlamentu k odvolávaniu Roberta Kaliňáka i Roberta Fica. „Je to prejav strachu, koalícia koná v panike,“ vyhlásil s tým, že čaká, kedy upravia pravidlá o zhromažďovaní. V tejto súvislosti pripomenul slová šéfa Mostu-Híd Bélu Bugára o tom, že ulica nebude robiť politiku.

Ľudia si aj včera na protest priniesli transparenty „Korupčná mafia patrí do väzenia“, „Fico-hyperkomáč“ a opäť symbolicky posielali Fica i Kaliňáka do „basy“. Organizátori však pokriky zmenili na „Máme radi Slovensko“. S davom sa spojila zo Žiliny aj Veronika Remišová z OĽaNO- NOVA, kde bola podľa nej takisto asi tisícka ľudí. Opozícia avizovala, že s protestmi bude pokračovať aj naďalej. „Je to náš boj a my ho nemôžeme prehrať,“ vyhlásil Lipšic. Na záver si dav zaspieval slovenskú hymnu a pokojne sa rozišiel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk