Oprava izieb na ŠD Mladá garda v Bratislave môže stáť 1,8 milióna eur bez DPH

Sd mlada garda maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Stavbári sa môžu uchádzať o opravu izieb na Študentskom domove (ŠD) Mladá garda v Bratislave na Račianskej ulici. Slovenská technická univerzita (STU), Účelové zariadenie Študentské domovy a jedálne STU odhaduje celkové náklady na práce na vysokoškolskom internáte počas troch rokov vo výške 1,8 milióna eur bez DPH. Investícia je rozdelená na trinásť etáp, pričom každá má stáť 140-tisíc eur bez DPH.

Aktuálne je vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie vyhlásená výzva na predkladanie ponúk na prvú etapu prác v bloku C ŠD Mladá garda na prvom a druhom poschodí. „Zákazka sa bude realizovať po etapách, rozdelením v jednotlivých blokoch na ŠD Mladá garda v trinástich etapách. Predpokladaný rozsah prác v jednom kalendárnom roku je zrealizovať štyri etapy. Predpokladaná hodnota zákazky prvej etapy je 140 000 bez DPH,“ oznámil investor. Prvá etapa by sa v závislosti od priebehu verejného obstarávania mala začať v novembri a trvať do troch mesiacov od zadania zákazky.

Ponuky do 6. septembra

Uchádzači môžu predkladať ponuky do 6. septembra, časti ponúk označené ako ostatné (o podmienkach účasti) sa majú otvárať 7. septembra a platiť musia minimálne do 31. marca 2019. Uskutočnené stavebné práce počas predchádzajúcich piatich rokov musia mať objem minimálne 150-tisíc eur bez DPH. „Verejný obstarávateľ si vyhradzuje právo odovzdať uchádzačovi stavenisko postupne – po jednom poschodí, v takom prípade zhotoviteľ vykoná každú takúto časť do desiatich týždňov od odovzdania staveniska pre každé poschodie,“ uviedla STU s tým, že môže zadať ďalšie práce pôvodne vybranému dodávateľovi pre prvú etapu.

Fasády a strechy všetkých blokov ŠD Mladá garda v mestskej časti Nové Mesto boli podľa STU už kompletne zrekonštruované. Na práce dohliadali odborníci z dôvodu zachovania pôvodných výtvarných motívov. Vynovená je jedáleň a kuchyňa, obnovovať sa budú študentské izby. Pre zvýšený štandard kapacita klesla na 1 373 ubytovaných, pribudli totiž jednoposteľové izby.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk