Oprava povrchu cesty Ovocná aj naďalej obmedzuje MHD, v danom úseku je jednosmerná premávka

DPB
ilustračné: SITA

V danom úseku je jednosmerná premávka v smere do Rusoviec.

Pre opravu povrchu cesty Ovocná v úseku od železničného priecestia v bratislavských Rusovciach po zastávku MHD Sady je stále jednosmerná premávka, trvať bude do 12. novembra. Zároveň oprava obmedzuje aj mestskú hromadnú dopravu. V danom úseku je jednosmerná premávka v smere do Rusoviec s vylúčením premávky MHD (okrem nočnej linky N91).

Ako informuje Dopravný podnik Bratislava na svojej oficiálnej webovej stránke, linky MHD presmerovali. Linky č. 90, 91 a 191 jazdia obojsmerne s odklonom bez zachádzky cez Jarovce. Neobsluhujú zastávky Jarovce, záhrady, Strelnica, Píla, Jarovce, Sady, Kovácsová a Vývojová.

Linka N91 v smere na Jasovskú odvezie ľudí od zastávky Gerulata, pokračuje po trase cesta I/2, odbočí vľavo na Jarovce, Jantárová, obrat okolo kostola sv. Mikuláša v Jarovciach a Jantárová. Tam sa od zastávky Jarovce napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávky Kovácsová, Vývojová a Sady. V smere na Čunovo jazdí táto linka po svojej stálej trase. Linka č. X91, čo je autobus náhradnej dopravy, premávka po trase Jasovská, cesta I/2 a Jarovce. Obslúži všetky zastávky Jasovská (nástupište a výstupište ako linka N91), Žehrianska, Slnečnice, Jarovce, záhrady, Píla a Jarovce (nástupište a výstupište).

Dopravný podnik tiež pripomína, že pre dušičkové obdobie bratislavskú MHD posilnili od pondelka 29. októbra a bude to trvať do nedele 4. novembra. Počas tohto týždňa linky MHD premávajú v prevádzkovom režime prázdniny a nevypravujú spoje školskej dopravy a linky 133, 184 a 192. Počas Sviatku všetkých svätých (1. novembra) mimoriadne vypravia spoje liniek X38 a X71. Jazdiť budú v dvadsaťminútových intervaloch z Hlavnej stanice k cintorínu Vrakuňa (X71) a do Krematória (X38). Linky 204 a 207 v uvedenom období posilnia vozidlami s vyššou kapacitou. Linka číslo 39 do Slávičieho údolia bude premávať v kratších intervaloch. Prepravu na cintorín v Petržalke zabezpečuje linka číslo 80, na cintorín vo Vrakuni sa ľudia dostanú linkami 65, 201, 202 a 212. Linka č. X71 bude premávať len vo štvrtok 1. novembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk