Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pribisova ulica maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Opravené výtlky na cestách v Karlovej Vsi musia znova opraviť, firma použila nevhodnú asfaltovú zmes

Situáciu rieši na základe informácií od občanov Miestny úrad Karlova Ves.

Opravené výtlky na cestách v bratislavskej Karlovej Vsi musia znova opraviť. Mnohí obyvatelia tejto mestskej časti písali nahnevané správy a pridávali videá o nekvalitnej oprave výtlkov, napríklad v Líščom údolí alebo na vjazde áut do pešej zóny z Pribišovej ulice. „Poškodené zdeformované úseky miestny úrad neprevezme a nezaplatí, pokiaľ nebude vykonaná náprava,“ informoval agentúru SITA Miestny úrad Karlova Ves.

Opravy komunikácií v Karlovej Vsi zabezpečuje spoločnosť Astap, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní. Dodávateľská spoločnosť opravovala výtlky na komunikáciach pomocou tzv. vrecovaného suchého asfaltu, ktorý by mal vykazovať také vlastnosti, aby sa po ňom mohlo okamžite jazdiť. Výplň, ktorá mala zapchať výtlky na cestách, nestvrdla a nedalo sa po nich jazdiť ani po niekoľkých dňoch. Vozidlá tieto opravované úseky následne rozjazdili.

Kvalitu prác miestny úrad okamžite reklamoval. „Dodávateľ odpovedal, že jeho pracovníci použili nevhodnú asfaltovú zmes, za čo sa ospravedlnil a prisľúbil nápravu,“ uviedol Miroslav Špejl z Miestneho úradu v Karlovej Vsi. V zmysle zmluvných podmienok poskytuje zhotoviteľ záruku na dielo 60 mesiacov.

Agentúra SITA oslovila aj spoločnosť Astap o vyjadrenie k celej situácii, ktorá však na otázky nereagovala.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X