Opravu cesty na Bajkalskej mesto ukončuje, začína s Brnianskou

Bajkalska bratislava.jpg
bratislava.sk

Opravu cesty na Bajkalskej ukončujú a v týchto dňoch mesto začne s obnovou Brnianskej cesty. Novinárom to na brífingu na križovatke Bajkalskej a Trnavskej cesty povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Opraviť chcú 1 368 metrový úsek od Pražskej ulice po Patrónku a 1 061 metrový úsek od zastávky Dubová po Pražskú v smere do mesta. Ukončenie opráv predpokladajú na 11. júna. Počas prác odfrézuju asfaltovú vrstvu cesty a položia nový asfaltový kryt. Premávku bude usmerňovať prenosné dopravné značenie.

Ako primátor dodal, cestu na Bajkalskej ukončia v najbližších dňoch. Cestu už pre autá sprístupnili, urobili aj bezbariérové chodníky a tri zastávky MHD. Robiť budú ešte spády na moste. S opravou cesty na Bajkalskej začal bratislavský magistrát začiatkom apríla. Cestári pracovali od piatka do nedele, aby v dopravných špičkách mohli autá po ceste prejsť. Cestu opravovali v oboch jazdných pruhoch od Prístavného mosta po križovatku ulice s Trnavskou cestou. „Je to reakcia mesta na to, že štát bude pripravovať diaľnicu D4 a cestu R7 a začne sa v tomto úseku,“ informoval v polovici februára Ivo Nesrovnal.

Od piatka 11. mája tiež mesto opravuje Hodonínsku cestu a podľa primátora už obnovili aj polovicu Dolnozemskej cesty v Petržalke. Tú opravujú od začiatku apríla. Všetky jazdné pruhy cesty opravia od kruhového objazdu pri soche holubice po Kutlíkovú ulicu. Aktuálny zoznam opráv ciest, chodníkov a zastávok MHD nájdu záujemcovia TU. Na ďalšie opravy ciest chce mesto podľa primátora využiť letné školské prázdniny tak, aby boli cesty hotové v septembri, najneskôr v októbri.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk