Opravu cesty na Starých gruntoch chcú ukončiť tento týždeň

Oprava vozovky na Starých gruntoch obmedzí premávku linky 139
Ján Šutý © BratislavaDen.sk

Opravu cesty na Starých gruntoch v Karlovej Vsi chcú ukončiť tento týždeň. Na brífingu na Starých gruntoch o tom informoval primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal.

V tejto lokalite opravujú takmer pol kilometra cesty, pribudne tam aj štrnásť vpustí na dažďovú vodu i chodníky. Doprava je v tomto úseku zatiaľ čiastočne obmedzená, autá jazdia len v jednom jazdnom pruhu.

Po tomto úseku chcú opraviť aj ďalšiu cestu v Karlovej Vsi, konkrétne Karloveskú ulicu. Podľa Nesrovnala budú pokračovať v Starom Meste, kde to bude Lovinského ulica, v Petržalke Smolenická ulica a v Ružinove Tomášikova ulica. „Robiť budú celé úseky ciest, nie iba výtlky,“ spomenul primátor s tým, že mesto v tomto roku plánuje obnoviť takmer tridsať kilometrov ciest a desať kilometrov chodníkov, stihnúť to chcú do novembra.

Magistrát má na všetky tieto investície vyčlenených šesť miliónov eur. Na otázku, či opravia aj cestu na Bajkalskej ulici, primátor odpovedal, že mesto túto opravu plánuje. Ako dodal, pre výstavbu futbalového štadióna by však nebolo rozumné opravovať cestu a nechať po nej jazdiť ťažké mechanizmy. Podľa neho ju teda môžu opraviť až potom, keď dokončia štadión.

Ako na brífingu uviedol Valér Jurčák z Oddelenia správy komunikácií bratislavského magistrátu, mesto má rozpočet, podľa ktorého si naplánuje opravy ciest. „Vyberáme na základe podnetov od poslancov i od starostov bratislavských mestských častí,“ poznamenal s tým, že potom vyjde zoznam, z ktorého postupne škrtajú a ostanú im cesty, ktoré opravia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk