Opravujú cestu na Dolnozemskej, v piatok začnú na Bajkalskej

BRATISLAVA: Oprava Dolnozemskej a Bajkalskej
SITA

V Bratislave opravujú Dolnozemskú cestu v Petržalke. Novinárov o tom na brífingu v Petržalke informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s tým, že všetky jazdné pruhy cesty opravia od kruhového objazdu pri soche holubice po Kutlíkovú ulicu. Práce by podľa primátora mali ukončiť v polovici mája.

V piatok tiež chce mesto začať s plánovanou obnovou cesty na Bajkalskej ulici, ktorú sľubujú už dlhšie. Začať chceli začiatkom marca. Bratislavský magistrát začiatkom marca vo svojom stanovisku uviedol, že robili prípravné práce, čo je vybavovanie všetkých potrebných povolení na začatie prác. Cestu na tejto ulici chcú opravovať v oboch jazdných pruhoch od Prístavného mosta po križovatku ulice s Trnavskou cestou a počas opráv bude prejazdná. Úplne uzavrieť ju mesto neplánuje.

„Je to reakcia mesta na to, že štát bude pripravovať diaľnicu D4 a cestu R7 a začne sa v tomto úseku,“ informoval v polovici februára primátor Bratislavy. „Budeme opravovať obrusnú vrstvu komunikácie, vždy záleží na tom, aká je spodná vrstva zničená,“ dodal riaditeľ Sekcie správy komunikácií, životného prostredia a stavebných činností bratislavského magistrátu Marcel Held s tým, že opravu chcú robiť tak, aby to čo najmenej obmedzilo vodičov. Cestári budú pracovať od piatka do nedele, aby v dopravných špičkách mohli autá po ceste prejsť. Oprava by mala trvať viac ako šesť týždňov. Na obchádzky na oboch cestách budú vodičov upozorňovať elektronické panely, pre ktoré mesto v týchto dňoch ukončí súťaž.

Oprava Dolnozemskej a Bajkalskej
SITA

Nové cesty v mestských častiach

Ďalšími úsekmi, ktoré chce mesto v tomto roku obnoviť, sú aj petržalské cesty na Jiráskovej ulici, vynovená bude aj cesta na Mamateyovej ulici. V Novom Meste to bude Pionierska, Odbojárska i Račianska ulica, v Karlovej Vsi cesty na uliciach Hany Meličkovej a Lamačskej. Vrakuňa bude mať nové cesty na uliciach Hradská a Kazanská. Na opravy chce mesto podľa primátora využiť letné školské prázdniny tak, aby boli cesty hotové v septembri, najneskôr v októbri. Bratislavský magistrát chce spolu investovať šestnásť miliónov eur. Z nich sedem miliónov dá na cesty mesto zo svojho rozpočtu, ďalších deväť miliónov bude z balíka peňazí, ktoré na opravu ciest v hlavnom meste vyčlenila vláda. Tá vlani v decembri schválila pre bratislavské cesty jedenásť miliónov eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk