Opravujú cestu v Devínskej Novej Vsi i dlažbu v centre mesta

BRATISLAVA: Oprava Dolnozemskej a Bajkalskej
ilustračné: SITA

V hlavnom meste v pondelok začali s opravou cesty v Devínskej Novej Vsi i dlažby na Františkánskom námestí. V stredu tiež začnú opravovať cestu na Tešedíkovej ulici v Záhorskej Bystrici. V súčasnosti v hlavnom meste opravujú aj Kazanskú (od úseku za Nákovnou po Dvojkrížnu ulicu) a Račiansku ulicu, úpravy ciest sú aj na Trnavskom mýte a robia aj dlažbu na Námestí slobody v Starom Meste. 

Františkánske námestie opravujú v úseku vedľa Miestodržiteľského paláca. „Predpokladané ukončenie prác je do 22. júla,“ spomenula hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer s tým, že na tomto mieste vymieňajú dlažbu. Priestor je zabezpečený prenosným dopravným značením.

Ako Onufer pripomenula, v Devínskej Novej Vsi pracujú na obnove privádzača do mestskej časti v oboch smeroch. Opravovať budú úsek od opravovanej časti vozovky za zastávkami MHD Vápenka po opravenú časť pri zastávkach MHD Krpáš v dvoch jazdných pruhoch. Predpokladané ukončenie prác je 22. júl. Obchádzková trasa bude viesť po prejazdnom úseku cesty II/505. „Premávka je usmernená prenosným dopravným značením v zmysle prerokovaného a odsúhlaseného projektu organizácie dopravy,“ uvádza hovorkyňa hlavného mesta v tlačovej správe.

Prebiehajúce opravy

Na Tešedíkovej ulici v Záhorskej Bystrici pri predajni reťazca s potravinami budú opravovať úsek od Československých tankistov po Rošického ulicu. Ukončenie prác naplánovali do 8. júla. Aktuálne ešte pokračujú opravy cesty na Gagarinovej a Prievozskej ulici. Zároveň dokončujú aj opravu dlažby na Radničnej a Uršulínskej ulici. „Medzi plánované úseky, ktoré bude mesto v blízkej dobe opravovať, patrí oprava Kazanskej ulice v smere do centra či oprava Uzbeckej ulice pred Kazanskou ulicou,“ ukončila Onufer.

Na opravy ciest chce mesto podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala využiť letné školské prázdniny tak, aby boli cesty hotové v septembri, najneskôr v októbri. Bratislavský magistrát chce spolu na opravy ciest investovať šestnásť miliónov eur. Z nich sedem miliónov dá mesto zo svojho rozpočtu, ďalších deväť miliónov bude od vlády z balíka 11 miliónov eur, ktoré na opravu ciest v hlavnom meste vyčlenila vláda vlani.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk