Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vystavba polyfunkcny komplex dubravka.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com

Oproti štadiónu ŠKP v Dúbravke má pribudnúť polyfunkčný objekt s ubytovaním

Developer postaví 22 nadzemných objektov s dvoma až trinástimi nadzemnými podlažiami.

Oproti štadiónu ŠKP v bratislavskej Dúbravke má pribudnúť nový polyfunkčný objekt. Penta Real Estate (PRE) ako investor predložila tento týždeň dokumentáciu na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) pre projekt s pracovným názvom Polyfunkčný súbor Medze v Dúbravke.

Zároveň pripravujeme podklady pre získanie územného rozhodnutia. Začiatok stavebných prác je naplánovaný v treťom kvartáli 2023, po získaní stavebného povolenia,“ uvádza v tlačovej správe PR Specialist spoločnosti Lenka Vargová.

Lokalita sa nachádza v mestskej časti Dúbravka – Horné Krčace, v kopcovitom teréne, oproti štadiónu ŠKP Dúbravka. „Projekt prinesie do lokality spolu 520 bytových a 280 rekreačných ubytovacích jednotiek,“ konštatuje investor.

Tri pomyselné zóny

Víťazný návrh pochádza od architektonického ateliéru Pantograph. Developer postaví v rámci projektu 22 nadzemných objektov s dvoma až trinástimi nadzemnými podlažiami. Celková nadzemná podlahová plocha predstavuje takmer 45-tisíc metrov štvorcových.

Územie sme rozdelili na tri pomyselné zóny. Spodná časť bude mať mestský charakter, napojená bude na zrekonštruovanú električkovú radiálu, vzniknú tu priestory pre obchodné prevádzky, ale aj bývanie. Stredová zóna bude mať komunitný charakter, čomu bude zodpovedať aj jej vybavenosť a napojenie na terén. Tretia zóna je koncipovaná primárne pre rezidenčnú funkciu, všetky tri budú mať prepojenie do blízkeho lesa,“ vysvetlil Head of Design Development v PRE Slovensko Dušan Ševela.

Priestory občianskej vybavenosti

Súčasťou projektu budú aj priestory občianskej vybavenosti. „Bude sa tu nachádzať škôlka, obchodné prevádzky a 1 246 parkovacích miest, z ktorých viac ako 90 percent bude v podzemí,“ uvádza investor. Súčasťou projektu budú detské a workoutové ihriská, vodné prvky a námestie.

Obyvatelia budú mať k dispozícii okrem viacerých oddychových zón aj priestory pre odloženie bicyklov,“ doplnil s tým, že v bezprostrednej blízkosti projektu sa nachádza zastávka električky, kúpalisko, futbalový štadión a rôzne prevádzky či infraštruktúra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X