Na okraji Bratislavy vyrastá nový projekt Orešianky, v ponuke budú rodinné domy

Orešianky
Foto: orešianky.sk - koláž Bratislavadeň

Lokalita bude proti svetelnému smogu a hluku od rušnej cesty chránená bariérou vo výške 3,5 metra. Súčasťou lokality budú aj parkovacie miesta pre návštevníkov.

Ak vás láka viac rodinný dom ako byt v paneláku a zároveň by ste chceli zostať v Bratislave, možno vás zaujme nový projekt Orešianky. Vyrastá v Záhorskej Bystrici.

Hoci sa rodinné domy nachádzajú pri Hodonínskej ceste, ktorou prejde denne množstvo áut, od hluku a svetelného smogu bude lokalitu chrániť bariéra. Tvoriť ju bude kombinácia gabiónového oporného múru a zemného valu so zeleňou.

Samostatné domy a trojdomy

Projekt ponúkne rodinné domy rôznej veľkosti –  záujemcovia si môžu vybrať samostatné domy alebo trojdomy. Samostatné domy majú vlastnú prístupovú cestu a jednu alebo dve vnútorné garáže. Trojdomy majú taktiež dve parkovacie miesta umiestnené v exteriéri.

Orešianky
Nový projekt v Záhorskej Bystrici. Foto: orešianky.sk

Lokalita je ideálna pre rodiny s deťmi, nájdete tam detské ihriská i relaxačnú zónu. V blízkosti sa nachádza aj škôlka, škola a nákupné centrum. Ak príde k obyvateľom návšteva, bude môcť odstaviť auto na vyhradených parkovacích miestach pre návštevníkov.

Orešianky
Nový projekt v Záhorskej Bystrici. Foto: orešianky.sk

Retenčné nádrže či zelené strechy

Pri výstavbe sa myslelo na životné prostredie. Domy majú zelené extenzívne strechy, súčasťou sú retenčné nádrže, zasakovacie objekty či retenčné telesá na zadržiavanie prívalovej vody.

Projekt má už prvú etapu výstavby za sebou. Kolaudácia druhej etapy by mala podľa predbežných odhadov prebehnúť v októbri tohto roka.

Orešianky
Nový projekt v Záhorskej Bystrici. Foto: orešianky.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk