Ortuť teplomera poskočí vyššie, cez víkend nás čakajú teploty nad 10 stupňov

počasie
ilustračné: gettyimages

Podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu nás čaká na túto ročnú dobu nadpriemerne teplý víkend. Ortuť teplomera by sa totižto v Bratislave a okolí mala vyšplhať až na 13 stupňov Celzia.

Ako predpokladajú slovenskí meteorológovia, v piatok 1. februára 2019 bude v Bratislave a okolí zamračené. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo mínus dvoch stupňov Celzia. Počas dňa sa však oteplí a ortuť teplomera by sa mala vyšplhať nad bod mrazu. Meteorológovia hlásia päť stupňov Celzia nad nulou. Zamračený deň bude sprevádzať juhovýchodný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 6 m/s.

Prvý víkend nového mesiaca prinesie so sebou ďalšie otepľovanie. Ako uvádza SHMÚ, v sobotu 2. februára 2019 bude opäť zamračené. Nočné teploty sa ale udržia nad bodom mrazu, malo by byť okolo piatich stupňov Celzia. Počas dňa sa ortuť teplomera vyšplhá ešte o niekoľko stupňov vyššie. Na tento deň hlási SHMÚ príjemných trinásť stupňov Celzia. Fúkať bude južný vietor, ktorý zaveje rýchlosťou 6 m/s.

Na nedeľu 3. februára 2019 hlási Slovenský hydrometeorologický ústav oblačno. Teploty síce oproti predchádzajúcemu dňu o niečo klesnú, no stále sa udržia nad nulou. V noci má byť šesť stupňov Celzia a cez deň sa oteplí len mierne, nakoľko ortuť poskočí o jeden stupeň vpred, SHMÚ hlási na nedeľu dennú teplotu sedem stupňov Celzia. Zafúka severozápadný vietor, ktorého rýchlosť bude 4 m/s.

Prvý deň pracovného týždňa prinesie v Bratislave opäť zamračené počasie. Na pondelok 4. februára 2019 hlásia slovenskí meteorológovia nočné teploty, ktoré sa zastavia na bode mrazu, ortuť teplomera by tak mala ukazovať rovnú nulu. Počas dňa sa oteplí a treba očakávať teploty, ktoré sa budú pohybovať okolo štyroch stupňov Celzia. Zafúka severný vietor s rýchlosťou 5 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk