Osem petržalských materských škôl má nové cyklostojany

Gessayova 2
petrzalka.sk

Mestská časť chcela podporiť cyklistov a namontovala cyklostojany pred ôsmimi materskými školami, ktoré o ne vopred prejavili záujem: MŠ Nobelovo námestie 6, MŠ Röntgenova 16, MŠ Šustekova 33, MŠ Bulíkova 25, MŠ Jankolova 8, MŠ Gessayova 2, MŠ Rovniankova 8 a MŠ Vyšehradská 17.

Pred každú MŠ osadila jeden cyklostojan, výnimkou bola novootvorená MŠ Vyšehradská, kde nainštalovala tri kusy. Cyklostojany budú môcť využívať nielen rodičia a pracovníci materských škôl, ale aj deti, ktorým poslúžia na odloženie svojich bicyklov alebo odrážadiel. „Materské školy sme vybrali preto, že čoraz viac rodičov uprednostňuje ako dopravný prostriedok bicykel a motivujú k tomu aj svoje deti, čo nás nesmierne teší,“ vysvetlil starosta Vladimír Bajan.

Nobelovo námestie 6
petrzalka.sk

V minulosti mestská časť takéto typy cyklostojanov osádzala tiež. Koncom roka 2014 osadila 15 uzamykateľných cyklistických stojanov na najnavštevovanejších miestach – Haanovej pri Bytovom podniku, pri Domoch kultúry Vígľašská a Zrkadlový háj, pri Športovej hale na Wolkrovej, pri Aréna‘ S Gym na Gercenovej či pred tromi pobočkami miestnej knižnice. Minulý rok zas petržalská samospráva osadila 16 cyklostojanov z dotácie od Bratislavského samosprávneho kraja. Osadila ich pred každú z 11 základných škôl a 5 cyklostojanov aj pred Petržalskou plavárňou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk