Oslávte deň detí v sobotu 3. júna na Hviezdoslavovom námestí

Deň detí
ilustračné: SITA

Staré Mesto nezabudlo na to, že 1. jún je Medzinárodným dňom detí, a pri tejto príležitosti pripravilo 3. júna na Hviezdoslavovom námestí pre deti tvorivé zábavno-prezentačné popoludnie Staromestský deň detí.

Deti sa môžu tešiť na animačné programy, tanečné vystúpenia, spoločnú choreografiu detí staromestských základných škôl, ktoré sa budú konať pod taktovkou tanečného štúdia La Portanella. Taktiež na divadielka Osmijanko, O troch prasiatkach, bubnovú show, tanečné vystúpenia.

Barbora Rakovská, ktorá bude celú akciu moderovať v rámci podujatia zrealizuje a predstaví svoj projekt Super deti. V rámci programu sa budú prezentovať aj organizácie, ktoré pracujú s deťmi a pre deti rôznymi aktivitami nielen v prezentačných stánkoch, ale aj na pódiu.

Okrem toho deti budú mať možnosť vyrobiť si mincu, pomlieť múku v dobovom remeselníckom stánku, povoziť sa na dobovom kolotoči či si zastrieľať z kuše. Tiež si môžu zažonglovať s pouličnými žonglérmi, pobaviť sa s monocyklistami, nechať si pomaľovať tvár. Zmrzlinu z francúzskej cukrárne Luculus si môžu vychutnať zdarma. „Budúcnosť našich detí je v našich rukách, preto som rád, že im môžeme ponúknuť takýto bohatý a poučný program a zároveň vzdať úctu organizáciám, ktoré si to uvedomujú, deťom pomáhajú a s nimi pracujú,“ vyjadril sa starosta Starého Mesta Radoslav Števčík. Program bude dopĺňať celodenná prezentácia dizajnérov Dizajn Market.

Den_deti.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk