Oslávte Medzinárodný deň tanca v Bratislave. Ako? Tancom!

Flashmob, tanec, Hlavné námestie
ilustračné: SITA

Medzinárodný deň tanca spadá na 29. apríla. Aj tento rok sa pri tejto príležitosti bude na námestí pred obchodným centrom Eurovea konať tanečný program. Pripravený bude spoločný program tanečných telies, ale vystúpia aj individuálni tanečníci. Príďte si aj vy pripomenúť, že tanec spája.

Program sa bude konať každú hodinu od 14. do 19. hodiny v 15- až 20-minútových vstupoch. Tanečné zoskupenie elledanse si pripravilo bleskovú tanečnú akciu Flashmob. Na jednom mieste sa stretne viac ľudí, spoločne si zatancujú a potom sa rozídu. Pre viac informácií stačí sledovať zoskupenie na sociálnej sieti.

Ak sa chcete stať spolu so svojou skupinou či vy osobne súčasťou programu, kontaktujte pre viac informácií tanečné zoskupenie na skola@elledanse.sk.

Medzinárodný deň tanca zastrešuje Medzinárodný divadelný ústav, Medzinárodná tanečná rada a UNESCO. Pripomína sa od roku 1982 a bol zvolený tento deň, kedy sa v roku 1727 narodil francúzsky tanečník, choreograf a tvorca moderného baletu Jean Georges Noverre, ktorého nazývali aj Shakespearom tanca. Posolstvom tohto dňa je oslava tanca, zjednotenie jeho všetkých foriem, zvýraznenie jeho schopnosti spájať ľudí rôznych národností a kultúr, prekročiť tak politické, kultúrne a etnické bariéry a sprostredkovať bohatstvo rôznych tanečných foriem a tradícií.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk