Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Doa nova cvernovka peter gall 3.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Deň otvorených ateliérov v Novej Cvernovke. Foto: Peter Gall
25. apríla 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Ôsmykrát predstavia ateliéry v Novej Cvernovke svoju prácu verejnosti

Mestský festival Deň otvorených ateliérov 2018 je zameraný na prezentáciu tvorby súčasnej komunity ateliérnikov sídliacej v priestoroch Novej Cvernovky.

Festival započal svoju tradíciu v areáli bývalej Cvernovky na Páričkovej ulici a už druhý rok sa spolu s ateliérmi teší z nových priestorov bývalej strednej priemyselnej školy chemickej na Račianskej 78. V čase od 10. do 22. hodiny svoje brány verejnosti otvorí 50 ateliérov dizajnérov, maliarov, fotografov, architektov, filmárov, ale aj hudobných skúšobní či remeselných dielní a predstavia svoju prácu, ktorej sa počas roka venujú.

Doa nova cvernovka peter gall 2.jpg
Deň otvorených ateliérov v Novej Cvernovke. Foto: Peter Gall

„Prvý máj je symbolicky prepojený so sviatkom práce, preto tento deň pracovného pokoja ateliéry oslávia prezentáciou svojich prác. V Novej Cvernovke sú už kreatívci udomácnení, práca však nekončí. Každý deň sa nový priestor posúva a ďalej zveľaďuje nielen pre jeho obyvateľov ale aj pre verejnosť. A práve preto je téma ‚Práce‘ motívom aktuálneho ročníka podujatia 1. máj – Deň otvorených ateliérov a jeho sprievodného programu. Úlohou návštevníkov bude objavovať, kam sa centrum od minulého roka posunulo, pýtať sa a baviť sa,“ uviedla produkčná mestského festivalu Paula Poštolková.

Zaujímavý program

Budete môcť vypnúť hlavu na joge, oživiť telo na tanečnom workshope v telocvični. Pozrieť si krátke filmy na tému práca, predpremiéru dokumentu z cyklu Budujeme Slovensko alebo dokument o prestavbe školy na kultúrne centrum. Diskutovať o recyklácii s Fashion Recycling a Crafting Plastics. Deti sa zabavia na tvorivých dielňach, animákoch, bábkovom divadle Morgonrock, interaktívnom predstavení v Edudrame, koncerte Pánka alebo na ihrisku v Park de Palma.

Doa nova cvernovka peter gall 1.jpg
Deň otvorených ateliérov v Novej Cvernovke. Foto: Peter Gall

„Nová Cvernovka sa v priebehu uplynulých mesiacov stala centrom, ktoré prepája rastúcu komunitu ľudí – umelcov, dizajnérov, občianskych aktivistov a aj všetkých tých, ktorí ich tvorbu a myšlienky zdieľajú a podporujú. A 1. mája sa jej priestory otvoria už o veľký kus zrevitalizované aj pre množstvo ďalších. Je skvelý pocit vedieť, že aj vďaka nášmu dielu podpory si môže z tohto miesta odnášať zážitky stále viac Bratislavčanov, vrátane rodín aj s tými najmenšími,“ vysvetľuje predsedkyňa správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch, ktorá je dlhodobým partnerom živej kultúry v Novej Cvernovke, a zapojila sa aj do príprav aktivít nielen pre deti.

Doa nova cvernovka peter gall 4.jpg
Deň otvorených ateliérov v Novej Cvernovke. Foto: Peter Gall

Program ateliérov budú podvečer sprevádzať Čau o piatej – čítanie Jany Oľhovej, Petra Šimuna, Richarda Stankeho z diel Ivana Kadlečíka, koncerty Vec s kapelou, Koala Voice, Tusté Baletky, Saténové Ruky a Duhan. Vstupné je symbolické 1 euro. Celý program nájdete TU.

Na mestský festival 1. máj – Deň otvorených ateliérov sa dostanete aj ekologickými spôsobmi dopravy, akými sú chôdza, bicykel alebo mestská hromadná doprava. Užite si príjemný deň na piatich poschodiach a v záhrade na predmestí kultúry v Novej Cvernovke.

Doa nova cvernovka peter gall.jpg
Deň otvorených ateliérov v Novej Cvernovke. Foto: Peter Gall

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X