Otrasná nezodpovednosť vodiča, sadol za volant s takmer 2,5 promile alkoholu v dychu

Polícia alkohol za volantom opitý vodic
Foto: ilustračné, GettyImages

Nezodpovedný 50-ročný vodič skončil v rukách polície a jeho nebezpečná jazda pod vplyvom alkoholu mu zabezpečila vytriezvenie v cele policajného zaistenia.

Malackí policajti ukončili víkendové vyčíňanie jedného vodiča, ktorý sa po nezodpovednej jazde pod vplyvom alkoholu ocitol za mrežami. Počas jednej z nočných služieb na Hviezdoslavovej ulici v Stupave zastavili auto značky Fiat Doblo. Následná kontrola vodiča ukázala, že 50-ročný Ľuboš mal v sebe výrazné množstvo alkoholu. Dychová skúška uňho ukázala 2,42 promile alkoholu v dychu.

Policajti okamžite zasiahli a pristúpili k obmedzeniu osobnej slobody vodiča Ľuboša, ktorý bol eskortovaný na policajné oddelenie. Tam mu poverený príslušník vzniesol obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a Ľuboš bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Tento prípad nám zase raz pripomína, že alkohol za volantom môže mať závažné následky, a to nielen pre vodiča, ale aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Ako pripomína polícia, vodiči z povolania by mali byť dvojnásobne opatrní a nikdy by nemali sadnúť za volant pod vplyvom alkoholu. Zodpovedná jazda je kľúčom k bezpečnosti na cestách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk