Otrasný prípad: Mehmet z Rakúska chcel omámiť ženy zakázanými látkami na párty

Muž párty diskoteka polícia drogy omamne latky ohrozenie zeny
Foto: ilustračné, GettyImages

Podozrivé konanie 25-ročného Mehmeta si všimol pozorný vyhadzovač, ktorý zavolal políciu. Mužovi teraz hrozí desaťročný pobyt za mrežami.

V jednom z podnikov v Bratislave mal v sobotu 4. júna 25-ročný Mehmet z Rakúska pri stole naliať do dvoch pohárov neznámu číru tekutinu. Následne s pohármi pristúpil k neznámym ženám na tanečnom parkete a poháre im núkal. Ženy nápoje odmietli.

Od začiatku tohto konania sledoval muža pracovník SBS. Ten ho podľa slov polície bezprostredne po tom, ako ženy odmietli prijať poháre s tekutinou, zadržal a privolal na miesto hliadku Policajného zboru.

Privolaná hliadka Mehmeta obmedzila na osobnej slobode a poháre s neznámou látkou zaistila a zaslala k expertíznemu skúmaniu. „Skúmaním bolo potvrdené, že sa jednalo o tekutinu s obsahom kyseliny 4-hydroxybutánovej, ktorá je zaradená v zmysle zákona č. 139/1998 Z. z. do II. skupiny psychotropných látok,“ uviedla polícia.

Muž bol po vykonaní potrebných úkonov umiestnený do cely policajného zaistenia. Po jeho konaní mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I mu vzniesol obvinenie zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi. Zo strany vyšetrovateľa bol spracovaný podnet k návrh na jeho väzobné stíhanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk