Otrasný prípad: Opitý muž viezol trojročné dieťa, matku polícia našla v zlom stave

Dieta auto alkohol policia.jpg

Muž čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, hrozí mu trest odňatia slobody až na dva roky.

Vodič pod vplyvom alkoholu jazdil po Bratislave s trojročným dieťaťom na sedadle spolujazdca. Už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. O prípade informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Policajti si všimli vodiča Škody Octavia, ktorý prechádzal po Hradskej ulici smerom na Stavbársku, pričom nepoužil smerovku a bezdôvodne zrýchľoval,“ uvádza polícia, ktorá pri pri kontrole vozidla zistila, že v aute sa nachádza vodič a na sedadle spolujazdca sedí trojročný chlapec.

Dychová skúška

Policajti počas kontroly ucítili zápach alkoholu, preto vodiča vyzvali k dychovej skúške. „Vodičovi v dychu namerali 0,85 mg/l alkoholu, čo predstavuje 1,71 promile. Aj výsledok opakovanej skúšky bol pozitívny,“ uvádza polícia.

Na základe týchto skutočností bol muž spolu s dieťaťom eskortovaný na policajné oddelenie. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Matka nereagovala

Policajti kontaktovali matku trojročného chlapčeka, ktorá bola priateľkou uvedeného vodiča. „Tá však na telefonáty nereagovala, preto ju kontaktovali osobne na adrese jej pobytu. V dome policajti zistili, že matka bola pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok a nebola schopná starostlivosti o dieťa,“ uvádza polícia.

Podmienky v dome neboli vhodné pre maloleté dieťa, dom bol bez okien a v jeho priestoroch boli špina a porozbíjané sklo.

O zistených skutočnostiach policajti informovali pracovníkov sociálnej kurately Úradu práce sociálnych vecí a rodiny, ktorí si dieťa prebrali do svojej starostlivosti,“ uzavrela polícia.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom