Otrasný prípad: Úchylák sexuálne napadol mladú ženu v blízkosti zastávky autobusu, tá sa zachovala duchaprítomne

Napadnutie nasilie polícia muž agresor
Foto: ilustračné, GettyImages

V prípade preukázania viny hrozí 34-ročnému Valérovi M. z okresu Rožňava 12 ročný pobyt za mrežami.

K incidentu došlo v nedeľu 8. mája krátko pred 6.00 hod. v blízkosti konečnej zastávky autobusu č. 29. Obvinený 34-ročný Valér M. z okresu Rožňava mal napadnúť poškodenú 20-ročnú Bratislavčanku, fyzicky ju obťažovať, dotýkať sa jej na rôznych častiach tela a požadovať od nej sexuálne uspokojenie.

Ako informovala polícia na svojej sociálnej sieti, ženu sotil a tá v dôsledku sotenia spadla na zem a utrpela drobné poranenia v oblasti nôh.

Mladá žena sa však zachovala duchaprítomne a ihneď vytočila linku 158 na svojom mobilnom telefóne. Útočník jej však telefón vytrhol a nechcel jej ho vrátiť. Operátor na linke celý čas počúval a vytušil, že ide o protiprávne konanie, preto okamžite vyslal na miesto hliadku Policajného zboru.

Medzitým opäť došlo k fyzickému útoku, počas ktorého sa už mladej žene podarilo vziať si svoj telefón z rúk útočníka. Ten sa po tom dal na útek z miesta.

Policajti v krátkom čase muža vypátrali a zadržali. Bol okamžite eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov ako aj vznesení obvinenia bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia. Zo strany vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV bol v tejto súvislosti spracovaný aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného muža. Ten je už v súčasnosti stíhaný väzobne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk