Otravného a nebezpečného kriminálnika zadržali, blokoval a vyhrážal sa operátorom na tiesňových linkách

Policia zatknuty muz vysetrovanie.jpg

Bohuslav H. sa prostredníctvom linky 158 vyhrážal policajnej operátorke z fyzického útoku a zabitia, pričom tiesňovú linku zámerne blokuje už od roku 2018.

Bratislavská polícia začala 6. apríla trestné stíhanie voči 61-ročnému Bohuslavovi H. za prečin nebezpečného vyhrážania. Ako informovala polícia, podľa doposiaľ zistených informácií sa 5. apríla o 7.05 hod. vyhrážal fyzickou likvidáciou operátorke operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Bohuslav telefonoval na linku 158, hovor prijala operátorka a následne jej začal vulgárne nadávať, vyhrážať sa útokom a zabitím.

Polícia o tom informovala na svojej sociálnej sieti. Muž bol zadržaný v mieste svojho bydliska po predchádzajúcom súhlase prokurátora a bol eskortovaný na príslušné policajné oddelenie na vykonanie ďalších procesných úkonov. Obvinený má podľa polície pestrú kriminálnu minulosť, pričom v prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Polícia vysvetlila, že takéto volania zo strany menovaného trvajú od roku 2018. „Niekoľkokrát denne zneužíval a blokoval tiesňovú linku 112, 150 a 158 bez udania dôvodu. Hovory mali vždy rovnakú legendu, a to vulgárne vynadať operátorom,“ spresnila polícia s tým, že za prečin nebezpečného vyhrážania bol 61-ročný Bohuslav právoplatne odsúdený aj v roku 2018.

Súčasne je podľa informácii polície stíhaný v ďalších dvoch trestných veciach, a to za prečin nebezpečného vyhrážania. „O pestrej kriminálnej minulosti vypovedá výpis z jeho registra trestov, už bol sedemkrát právoplatne odsúdený za trestné činy, a to ublíženie na zdraví, obmedzovanie osobnej slobody, vydieranie, krádež, útok na verejného činiteľa a nebezpečné vyhrážanie,“ doplnila polícia.

Zo súhrnnej informácie z operačného strediska o prijatých telefonických hovoroch na linku 158 od obvineného vyplýva, že v roku 2021 prijala polícia 3 820 hovorov, v roku 2022 prijali viac ako sedem tisíc hovorov a v roku 2023 takmer štyri tisíc. Dotyčný tak volal na linku a blokoval ju celkovo 14 780-krát.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk