Otvára sa zoologická a botanická záhrada, mesto čaká na usmernenie

Botanicka zahrada bratislava 5.jpg
Foto: ilustračné, BratislavaDen.sk SH

Bratislavské hotely zatiaľ zmeny v podmienkach ubytovania neplánujú.

V Bratislave v súvislosti s postupným uvoľňovaním aktuálnych opatrení, od pondelka 19. apríla otvárajú zoologickú aj botanickú záhradu.

Obe inštitúcie o otvorení informujú na svojich webových stránkach. Magistrát momentálne čaká na usmernenie od štátu, aby mohol pristúpiť k otváraniu ďalších inštitúcií.

Aktuálne čakáme na usmernenie hlavného hygienika, na základe ktorého budeme postupne otvárať a sprístupňovať naše organizácie a služby,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

BTB reaguje

Na avizované uvoľňovanie opatrení reaguje aj Bratislavská organizácia cestovného ruchu Bratislava Tourist Board (BTB).

Tá oslovila svojich členov a partnerov s otázkou, či plánujú otvorenie kultúrnych a umeleckých inštitúcií v hlavnom meste.

Niektorí plánujú otvorenie od utorka, nakoľko pondelok je deň, keď majú tieto inštitúcie vždy zatvorené,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca BTB Maroš Plitko a dodal, že zatiaľ majú informácie z Danubiany, ktorá hlási otvorenie od utorka, a Kunsthalle LAB plánujú otvoriť už v pondelok.

Hotely zmeny neplánujú

Bratislavské hotely zatiaľ zmeny v podmienkach ubytovania neplánujú. „V tejto chvíli nová vyhláška ešte stále nie je platná. Ubytovacie služby poskytujeme, no bez možnosti stravovania, bez raňajok. Je potrebné mať negatívny test na COVID-19 nie starší ako sedem dní a účelom pobytu musí byť buď pracovná cesta alebo návšteva lekára,“ uviedol pre agentúru SITA Róbert Nejedlý za Hotel Bratislava.

Bohužiaľ, oba naše hotely aj po uvoľnení opatrení zostávajú dočasne zatvorené do 1. mája,“ uviedla Nikola Krajčíová za hotely Sheraton Bratislava Hotel a Grand Hotel River Park, A Luxury Collection.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk