Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Magistrat bratislava kandidat kontrolor vyberove konanie praca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
23. októbra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Otvorené odbory Bratislava predložili mestu návrh novej kolektívnej zmluvy

Odbory chcú s mestom vyjednávať o vývoji miezd ešte predtým, než bude na svete návrh rozpočtu na ďalší kalendárny rok.

Otvorené odbory Bratislava (OOB), ktoré obhajujú záujmy zamestnancov z prostredia hlavného mesta, predložili mestu návrh novej kolektívnej zmluvy. O vývoji miezd zamestnancov chcú vyjednávať skôr, ako bude mestským poslancom predložený návrh rozpočtu hlavného mesta na ďalší kalendárny rok. Uviedol to predseda výboru OOB Filip Húšťava v tlačovej správe.

V novej kolektívnej zmluve OOB navrhujú napríklad zmenu spôsobu mimoriadneho odmeňovania zamestnancov. „Navrhujeme naplno využiť daňovú úľavu pri 13. plate v máji a časť odmien garantovať i pred Vianocami,“ uviedol Húšťava.

Zlepšovanie podmienok

Nová kolektívna zmluva bude podľa návrhu trvať do konca septembra 2021, a to „kvôli novému pohľadu na vzťahy vedenia, zamestnancov a poslancov mesta“ . Podľa ich slov boli komunikáciou zo strany nového vedenia mesta najskôr milo prekvapení, neskôr však OOB nadobudli pocit, že ich pripomienky mesto nerieši v dostatočnej miere.

Stále sa snažíme byť novému vedeniu partnermi pri zlepšovaní pracovných podmienok a pri správnych manažérskych rozhodnutiach, ktoré majú vplyv na atmosféru medzi zamestnancami, ako i na prácu celého úradu,“ popisuje aktuálnu situáciu Húšťava.

Dve organizácie

Vedenie mesta vyčíta odborovej organizácii OOB komunikáciu prostredníctvom médií, pretože ako vysvetlil hovorca Bratislavy Peter Bubla: „Zo strany nových odborov neboli využité všetky prostriedky k rokovaniu na pôde mesta.“ Ako v reakcii ďalej uviedol, na bratislavskom magistráte pôsobia dve odborové organizácie.

K obom je vedenie mesta otvorené, pravidelne s nimi komunikujú. „Momentálne komunikujeme s odbormi v súvislosti s mimoriadnymi odmenami. Kým pôvodné odbory k návrhu hodnotenia predložili pripomienky, zo strany nových odborov sme stanovisko k navrhovaným pravidlám udeľovania odmien nedostali,“ dodal na záver Bubla.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X