Otvorenie Kultúrneho a športového leta: Karlova Ves sprístupní botanickú záhradu, tešiť sa môžete aj na ďalšie miesta a aktivity

Komorne koncerty v botanickej zahrade karlova ves.jpg
Foto: archívne, karlovaves.sk

Bezplatná prehliadka a komorný koncert bude súčasťou otvorenia kultúrneho leta.

Karlova Ves sprístupní zadarmo návštevníkom Botanickú záhradu Univerzity Komenského Bratislava v rámci sobotňajšieho otvorenia Kultúrneho a športového leta.

Novinkou otvorenia bude možnosť bezplatnej prehliadky botanickej záhrady v rámci komorného koncertu v sobotu 20. júna,“ informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Viacero miest

Otvorenie Kultúrneho a športového leta, ktoré sa uskutoční na viacerých miestach, prinesie aj rozprávku pre deti, historickú špacírku, cvičenie vo Vodárenskej záhrade či vernisáž fotografií.

Karlova Ves organizuje podujatie v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, Botanickou záhradou Univerzity Komenského Bratislava, Vodárenskou záhradou Vodárenského múzea a Novou lodenicou.

Koncerty aj rozprávky

Na návštevníkov botanickej záhrady bude čakať od 10.00 vystúpenie dámskeho komorného orchestra. „Je to skvelá príležitosť, ako začať víkend v najkrajšej bratislavskej záhrade,“ uviedla vedúca oddelenia kultúry v Karlovej Vsi Adriana Majka.

Návštevníci, ktorí prídu do botanickej záhrady po koncerte, budú platiť štandardné vstupné. Pre deti bude v Karlovej Vsi pripravená interaktívna rozprávka, vystúpenie šermiarov a mažoretiek.

Historická špacírka

Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii Karlovej Vsi, bude pripravená Špacírka z Koldorfu do Karlovej Vsi. Milovníci zdravého pohybu na čerstvom vzduchu si môžu popoludní zacvičiť vo Vodárenskej záhrade,“ informuje mestská časť.

Na návštevníkov bude čakať aj vernisáž karloveského fotografa či cestovateľská prednáška. Mestská časť upozorňuje návštevníkov podujatí, že aj naďalej je potrebné dodržiavať aktuálne epidemiologické opatrenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk