Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ŠKOLSTVO: Kontrolný deň v Ekoiuvente
ilustračné: SITA
4. júla 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

OZ Mičurín žiada na areál bývalej Ekoiuventy stavebnú uzáveru

Občianske združenie (OZ) Mičurín žiada mestskú časť Staré Mesto, aby iniciovala stavebnú uzáveru na celý areál a pozemky bývalej Ekoiuventy. Uvádza sa to v stanovisku OZ Mičurín.

Územný plán hovorí v areáli a na pozemkoch bývalej Ekoiuventy výhradne o športe a rekreácii. Občianske združenie tak reaguje na otvorenie kúpaliska Mičurin na Búdkovej ulici.

Podľa stanoviska vďaka návrhom OZ z roku 2013 na mieste bývalej Ekoiuventy stojí v súčasnosti Národná kultúrna pamiatka – areál Mičurín. „Ďalším cieľom OZ Mičurín je, aby sme zabránili na tomto kopci, ktorý je určený v územnom pláne na šport a rekreáciu, ďalšej výstavbe takzvaných hotelov, prípadne seniordomov, ktoré by sa pred dokončením mohli nakoniec zmeniť napríklad na apartmánové domy s výhľadom na panorámu Bratislavy,“ píše ďalej v stanovisku predseda OZ Mičurín Marcel Šimončič.

„Otvorenie kúpaliska samozrejme vítame. Zároveň nás však mrzí, že OZ Mičurín, ktoré sa najviac pričinilo o to, že areál je dnes národnou kultúrnou pamiatkou, bolo zo všetkých procesov následne vytlačené, hoci sme areál posledné roky pred zatvorením v roku 2015 prevádzkovali,“ dodal v stanovisku Šimončič.

Kúpalisko Mičurin po prestávke otvorilo letnú sezónu. Areál bývalej Ekoiuventy na Búdkovej ulici po dvoch rokoch ožíva, okrem kúpaliska po prázdninách počítajú v budove aj s otvorením krúžkov pre deti a mládež a na obnovenom amfiteátri budú kultúrne podujatia.

Areál bol v 90. rokoch predmetom záujmu súkromných osôb, časť pozemkov zmenila majiteľov a to postupne obmedzovalo prístup verejnosti. Občianske združenie Hrad – Slavín preto zorganizovalo protesty proti tomuto rozhodnutiu a jeho predsedníčka oslovila majiteľa areálu, ministerstvo školstva, aby areál znovu otvorili pre verejnosť. Združenie neskôr iniciovalo návrh na vyhlásenie budov a areálu Ekoiuventy na Búdkovej ulici za národnú kultúrnu pamiatku, čo sa vlani aj podarilo.

Mestská časť Staré Mesto sa k veci zatiaľ nevyjadrila.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X