Pacienti bratislavských nemocníc majú záujem o účasť na referende

Hlasovací preukaz nepotrebujú len tí pacienti, ktorých trvalý pobyt a sídlo nemocnice patria pod rovnaký okrsok. Pacienti a zamestnanci Univerzitnej nemocnice Bratislava počas tohto týždňa nahlasujú záujem o účasť na referende sestrám na oddeleniach a klinikách.

Ako pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Stano Maťašovská, urobiť tak môžu do piatkového predpoludnia. Na základe zisteného predbežného záujmu pacientov a zamestnancov o hlasovanie kontaktuje deň pred referendom poverený pracovník UNB príslušnú okrskovú komisiu a dohodne podrobnosti. „V Univerzitnej nemocnici Bratislava sa bude môcť hlasovať do prenosnej schránky v deň referenda od 10:00 do 14:00. Členovia okrskovej komisie s povereným zamestnancom navštívia pacientov v izbách a zamestnancov na ich pracoviskách podľa predbežného nahláseného záujmu o hlasovanie v referende,“ zhrnula hovorkyňa.

Univerzitnú nemocnicu Bratislava tvorí päť nemocníc. Sú to Nemocnica Ružinov, Nemocnica akademika Ladislava Dérera na Kramároch, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici, Nemocnica Staré Mesto a Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice. V každej z nemocníc je určený pracovník, ktorý organizačne zabezpečuje voľby alebo referendum v spolupráci s členmi okrskovej komisie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk