Pacienti môžu zistiť prítomnosť svojho lekára v ambulancii z pohodlia domova

Zdroj: pixabay.com

Zoznam všetkých nahlásených dovoleniek a iných neprítomností lekárov v ambulanciách nájdu pacienti na stránke www.e-vuc.sk.

Pacienti v Bratislavskom kraji, ale aj ostatných krajoch si môžu z pohodlia domova pozrieť, či ich lekár ordinuje, alebo je na dovolenke. Zistia to na webovej stránke www.e-vuc.sk, kde nájdu zoznam nahlásených dovoleniek, ale aj dôvody iných neprítomností v ambulanciách podľa jednotlivých krajov. Uviedla to hovorkyňa Bratislavského kraja Lucia Forman v tlačovej správe.

Poskytovatelia ambulantnej zdravotnej starostlivosti majú podľa Lucie Forman zo zákona povinnosť zabezpečiť za seba zastupovanie počas dovolenky a o zástupcovi musia informovať samosprávny kraj. Zastupovanie si medzi sebou lekári spravidla vopred dohodnú, aby predišli nedorozumeniam a sťažnostiam pacientov.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba takisto potvrdil, že vždy má každý dovolenkujúci lekár za seba určenú náhradu. „Ak však berú pacienti nejaké lieky dlhodobo, určite je lepšie spomenúť si na to skôr ako deň pred dovolenkou a vyriešiť to v predstihu,“ dodal.

Zistia aj svoj rajón

Na jednom mieste nájdu pacienti zoznam všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti ako aj informácie o ambulantnej pohotovostnej službe, lekárenskej pohotovostnej službe, lekárňach a výdajniach zdravotníckych pomôcok, ambulantných a ústavných zdravotníckych zariadeniach, či agentúrach domácej ošetrovateľskej činnosti.

Na webovej stránke www.e-vuc.sk sú dostupné kompletné kontakty na poskytovateľov a dá sa tu overiť aj platnosť vydaného povolenia poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk