Pacientov v Nemocnici Ružinov navštívili klauni. Potešili ich aj veselými balíčkami

červený nos, clowndoctors
ilustračné: SITA

Zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors tentoraz neprišli potešiť deti, ale rozveseliť dospelých pacientov bojujúcich s onkologickým ochorením.

Na onkológii v Univerzitnej nemocnici Bratislava bolo dnes veselo, na oddelenie totiž zavítali klauni. Potešiť však tentoraz neprišli deti, ako by sa očakávalo, ale dospelých, ktorí bojujú s touto ťažkou chorobou. Na oddelení klinickej onkológie Kliniky pneumológie, ftizeológie a funkčnej diagnostiky SZU a UNB v Nemocnici Ružinov sa dnes spievalo, tancovalo i hralo a tzv. klaunodoktori pacientov obdarovali aj veselými balíčkami. Informovala o tom hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Stano Maťašovská.

Klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors dnes do nemocnice prišli zlepšiť náladu onkologickým pacientom v strednom a staršom veku. Na oddelenie priniesli aj darčekové balíčky, v ktorých pacienti nájdu knihy, krížovky, hlavolamy, ale aj masážne či antistresové loptičky.

Do nemocnice klauni priniesli celkovo 70 balíčkov, ktoré bude personál rozdávať onkologickým pacientom aj v najbližších týždňoch. „Psychická pohoda je pri liečbe veľmi dôležitá,“ uviedol primár Peter Kasan. Dopĺňa ho vedúca sestra Helena Szászová, podľa ktorej klauni priniesli na oddelenia pozitívnu energiu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk