Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Emília Vašáryová
SITA
13. septembra 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Pamätnú dlaždicu Emílie Vášáryovej slávnostne odhalia 27. septembra

Pamätná dlaždica slovenskej herečky Emílie Vášáryovej pribudne na Filmovom chodníku slávy v utorok 27. septembra. Slávnostné odhalenie sa bude konať pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava v Bratislave o 15.30 za osobnej účasti herečky, zástupcov Medzinárodného filmového festivalu Bratislava, mesta a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.

Ceremónia sa uskutoční v rámci 41. ročníka multižánrového mestského letného festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2016.

Filmový chodník slávy pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava založili Medzinárodný filmový festival Bratislava, Hlavné mesto SR Bratislava a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko v roku 2009 s cieľom každoročne si uctiť významných slovenských filmových a divadelných umelcov, tvorcov a profesionálov. Pamätná dlaždica 74-ročnej rodáčky z Hornej Štubne ponesie okrem jej mena aj vlastnoručný podpis a dátum ocenenia.

Herečka sa tak pridala k Ladislavovi Chudíkovi, Márii Kráľovičovej, Jozefovi Adamovičovi, Štefanovi Kvietikovi, Eve Krížikovej a Ivanovi Palúchovi, ktorým sa tejto pocty dostalo v minulosti. Meno ďalšieho laureáta ocenenia za dlhoročnú umeleckú tvorbu vyhlásia počas 18. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava, ktorý sa uskutoční od 11. do 17. novembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X