Pán prsteňov za sprievodu orchestra opäť zavíta do Bratislavy

Pán prsteňov
SITA/AP

V Incheba Expo Aréne sa spolu so živým hudobným sprievodom uskutoční 19. februára 2017 projekcia druhej časti filmovej trilógie Pán prsteňov s podtitulom Dve veže (2002).

Pôjde o pokračovanie úspešného audiovizuálneho projektu, ktorého prvá časť sa konala v pondelok, keď predstavili prvý diel s podtitulom Spoločenstvo Prsteňa (2001).

Premietanie dobrodružného fantasy sprevádzal 100-členný symfonický orchester Plzenskej filharmónie, ktorý hral pod taktovkou dirigenta Davida Reitza. Dopĺňal ich 150-členný spevácky zbor a sólisti, ktorí tak spoločne predviedli známy soundtrack kanadského skladateľa Howarda Shora ocenený Oscarom.

Na ploche 150 metrov štvorcových premietli snímku v pôvodnom znení a v HD kvalite, ktorú slovenskí diváci zažili v prípade Pána prsteňov po prvý raz. Publikum si mohlo vychutnať prepracované hudobné dielo v podaní orchestra, zmiešaného a chlapčenského zboru či vokálnych sólistov, ktorí spievali okrem angličtiny aj v jazykoch Stredozeme vytvorených spisovateľom J. R. R. Tolkienom. Ako hlavná sólistka vystúpila anglicko-španielska hudobníčka Clara Sanabras.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk