Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Paneurópska vysoká škola, Tomášikova 20
ilustračné: maps.google.sk
26. februára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Paneurópska VŠ bude spolupracovať s News and Media Holding

Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) a mediálna spoločnosť News and Media Holding podpísali memorandum o spolupráci. Zaväzujú sa v ňom vzájomne spolupracovať pri výchove novinárov. Cieľom tohto spoločného projektu je nájsť a získať žurnalistov s potenciálom na odborný a profesijný rast už z radov študentov.

Informovala o tom Katarína Holetzová z komunikačného odboru Paneurópskej vysokej školy. Projekt budú uskutočňovať na Fakulte masmédií PEVŠ v Bratislave. Počas letného semestra akademického roka 2016/2017 a zimného semestra 2017/2018 sa News and Media Holding zaviazala v každom semestri poskytnúť cyklus šiestich prednášok, prezentácií či seminárov. Konajú sa v prvom ročníku v rámci predmetu Mediálna tvorba II. a pokračujú v druhom ročníku.

Ako informuje Holetzová, spoločným cieľom je ponúknuť študentom nielen zaujímavé prednášky obohatené zážitkami a skúsenosťami z praxe, ale zároveň identifikovať v najschopnejších študentoch potenciál na budúcu spoluprácu. Spoločnosť News and Media Holding im prostredníctvom praxe umožní spoznať dennú prácu vo vydavateľstve, publikovať príspevky vo svojich periodikách a najšikovnejším ponúknu pracovnú zmluvu.

Vedúca ústavu mediálnych produkcií  Fakulty masmédií  PEVŠ Jana Žjak projekt hodnotí ako silný impulz na skvalitnenie vysokoškolského štúdia. „Na teoretických a praktických prednáškach sa často zameriavame na analýzu slovenských médií. Tento projekt umožní študentom nielen konfrontovať svoje otázky so šéfredaktormi, ale umožní im participovať v redakciách News and Media Holding a podieľať sa na tvorbe v profesionálnej redakcii mimo školy,“ uviedla Žjak.

Ako uvádza Paneurópska vysoká škola, do portfólia Mediálneho domu News and Media Holding patria printové tituly TREND, PLUS 7 DNÍ, Plus JEDEN DEŇ, Šarm, Emma, Zdravie či Báječná ŽENA. Okrem toho aj online tituly trend.sk, pluska.sk, aktualne.sk, medialne.sk či centrum.sk. Recipročne PEVŠ umožní okrem iného spoluprácu s Mediálnym centrom za zvýhodnených podmienok a ponúka tiež aktívnu popularizáciu News and Media Holding vo svojich online a offline kampaniach.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X