Panika medzi psíčkarmi v Petržalke: Niekto chce otráviť ich miláčikov

Psíčkari Petržalka
ilustračné: gettyimages

Už niekoľko dní po sociálnej sieti Facebook kolujú upozornenia od psíčkarov z mestskej časti Petržalka. Všetky znejú rovnako – varujú pred otravou.

V uliciach Petržalky sú rozhádzané otravy

Majitelia psíkov z ulíc Šintavská a Budatínska by sa mali mať na pozore. Práve v týchto uliciach sa totiž objavila rozhádzaná otrava. Upozornil na to jeden z psíčkarov, ktorý chodil pravidelne so svojim štvornohým miláčikom na prechádzky, no jedného dňa sa stalo nešťastie. Psík údajne zjedol kus otrávenej salámy a na následky otravy zomrel. Diskutujúci pod príspevok v skupine, v ktorej sa prípad riešil, doplnili, že na pozore by sa mali mať i psíčkari, ktorí bývajú v blízkosti obchodného centra TESCO, Holíčskej, Vyšehradskej a Tupolevovej ulice.

Pomôže polícia?

Na prípad sme sa opýtali psíčkara, ktorý ako prvý napísal varovanie na sociálnu sieť Facebook. Podľa jeho slov sa fenka otrávila veľmi silným jedom, čo mu potvrdili i na veterinárnej klinike. Tvrdí, že prípad nahlásil aj na polícii: „Na polícii som to bol riešiť štvrtok a piatok. Žiaľ, nové informácie od nich zatiaľ nemám. Telo psíka bolo prevzaté odborníkom na posudok. Vyšetrovať to budú, aj keď si nemyslím, že majú vysoké šance na úspech.“  V závere svojho príspevku vyzýva každého, že komu sa stalo niečo podobné, nech sa to nebojí nahlásiť na polícii, pretože je dôležité dolapiť vinníka.

Psíčkari z Petržalky
Príspevok, ktorý varuje psíčkarov pred otravou na niekoľkých uliciach v Petržalke. Foto: www.facebook.com

Ako spoznať otráveného psíka?

Najčastejšími príznakmi otráveného psíka sú skleslosť, malátnosť, vracanie, hnačka, kŕče, nekoordinovaná chôdza či slinenie. Niektoré typy otráv môžu byť fatálne. Ak máte čo i len najmenšie podozrenie na otravu, pokúste sa u psíka vyvolať vracanie, pretože je potrebné zbaviť sa skonzumovanej látky v tele čo najskôr. Pokiaľ sa nedarí vyvolať vracanie, čo najskôr vyhľadajte veterinára.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk