Foto: Pápež František strávi celý deň v Bratislave, stretnutie má s prezidentkou aj v centre Betlehem

Pope Slovakia
Pápeža Františka čaká celodenný program v Bratislave. Foto: AP Photo/Petr David Josek

Pápež František sa stretne s prezidentkou, diplomatmi a ďalšími predstaviteľmi občianskej spoločnosti.

Pápež František začne svoj program zdvorilostnou návštevou u prezidentky Zuzany Čaputovej, stretne sa aj s jej rodinou. Na nádvorí Prezidentského paláca sa stretne aj s predstaviteľmi štátu, občianskej spoločnosti a diplomatického zboru.

Neskôr sa zúčastní na stretnutí s biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a katechétmi v Katedrále sv. Martina v Bratislave, následne s predstavenými Štátneho sekretariátu.

Stretnutia počas dňa

Popoludní sa pápež František vyberie na návštevu centra Betlehem, ktoré sa stará o bezdomovcov a opustených.

Pope Francis, flanked by Slovakian President Zuzana Caputova, right, attends a welcoming ceremony at the presidential palace in Bratislava, Slovakia, Monday, Sept. 13, 2021. Francis is on a four-day visit to Central Europe, in Hungary and Slovakia, in his first big international outing since undergoing intestinal surgery in July. ()
Foto: AP Photo/Gregorio Borgia

Následne sa na Rybnom námestí stretne aj so židovskou komunitou. Program zavŕši stretnutím s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina) a predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽaNO).

Pápežov program na Slovensku

Pápež František v nedeľu 12. septembra pricestoval na svoju prvú návštevu Slovenska. Naposledy navštívila hlava katolíckej cirkvi, pápež Ján Pavol II, Slovensko v septembri 2003.

Pápež František na Slovensku pobudne do stredy 15. septembra. V pondelok má program v Bratislave, v utorok 14. septembra navštívi Košice a Prešov a svoju návštevu ukončí 15. septembra na púti v Šaštíne.

Pope Francis, white figure at center bottom, flanked by Slovakian President Zuzana Caputova, attends a welcoming ceremony at the presidential palace in Bratislava, Slovakia, Monday, Sept. 13, 2021. Francis is on a four-day visit to Central Europe, in Hungary and Slovakia, in his first big international outing since undergoing intestinal surgery in July.
Foto: AP Photo/Gregorio Borgia

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk