Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cestovné lístky MHD
ilustračné: SITA
28. decembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Papierové lístky na MHD budú v ponuke, kým po nich bude dopyt

Násilné rušenie papierových cestovných lístkov by spôsobilo odpor skupiny cestujúcich voči verejnej doprave, tvrdí Horčíková.

Papierové lístky na bratislavskú mestskú hromadnú dopravu (MHD), regionálnu železničnú a autobusovú dopravu v bratislavskom regióne budú v ponuke dovtedy, kým po nich bude zo strany cestujúcej verejnosti dopyt, zastáva názor generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Zuzana Horčíková.

Podľa nej násilné zrušenie papierových lístkov môže spôsobiť negatívny postoj cestujúcich voči verejnej doprave, čo protirečí samotným cieľom integrácie dopravy. Bratislavská integrovaná doprava je koordinátorom Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Potrebujeme vytvoriť ponuku cestovných dokladov pre celú škálu cestujúcich, to znamená pre mladých aj pre starších,“ uviedla pre agentúru SITA Zuzana Horčíková s tým, že BID je zástancom evolučného vývoja. To znamená, že postupom času sa prirodzene vyprofiluje, ktoré formy predaja cestovných lístkov budú podporovať viac, ktoré budú udržiavať a ktoré zmiznú z trhu prirodzeným spôsobom.

Cestovanie bez obáv

Pri každej forme predaja je potrebné nazerať na ekonomiku systému, to znamená, aké sú náklady,“ vysvetlila Horčíková s tým, že na základe ekonomických veličín následne BID vyhodnocuje procesy. Kým cestujúci vytvárajú dopyt po papierových cestovných lístkoch a náklady spojené s predajom dosahujú únosnú mieru, BID bude túto formu predaja podporovať.

„Pokiaľ je tu ešte stále skupina dôchodcov, ktorí si nikdy nenájdu cestu k mobilnej aplikácii a len veľmi obtiažne si budú z označovača cestovných lístkov kupovať jednorazový elektronický cestovný lístok, nemôžeme ľuďom spôsobovať stres,“ uviedla Horčíková s tým, že cieľom BID je vytvoriť „friendly“ prostredie, aby vozidlá verejnej hromadnej dopravy využívali všetky generácie bez obáv.

Podľa nej je skupina ľudí, ktorá prechádza do dôchodkového veku a skupina, ktorá má k dôchodkovému veku blízko, stále technicky gramotnejšia a gramotnejšia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X